Wpis z mikrobloga

@siejacy: Wiesz ty chłopie przynajmniej jak wylicza się standard dla danego materiału? Perspektywa którą tworzy obiektyw jest niezmienna dla każdego formatu. Kropka. Kurde ludzie z czym ty tutaj się kłócisz to są fakty a nie jakieś bajki z forum fotograficznego itp. Próbuję Ci wytłumaczyć że te wszystkie testy porównawcze w stylu:

Hurrr paczcie żeby osiągnąć tą samą głębię na m4/3 co na FF to czeba by było otwożydź pszysłonem do 0.7
  • Odpowiedz
@vexov: Odpuszczam, zapomniałem, że to serwis ze śmiesznymi obrazkami.

"obiektyw 12mm f1.4 zamontowany w apracie u43 da taki sam obraz z taką samą głębią ostrości jak obiektyw 24mm f2.8 zamontowany na body FF" - Zgadzasz się czy nie?
  • Odpowiedz
@siejacy: Ale masz ty w ogóle świadomość że GO jest zależna od odległości przedmiotowej?
Zgodzę się że obiektyw f/x.y ostrząc z odległości "z" na m4/3 (nie żadne u, jak już to μ, naucz się pisać) da tą samą GO co obiektyw f/x.y ostrząc z odległości "z" na FF. Dziękuję dobranoc.
P.S. No i chyba zauważyłem u Ciebie kompleks FF. Mam nadzieję że masz także świadomość, że w niektórych przypadkach np. dla
  • Odpowiedz
@vexov:
Nie odpowiedziałeś na moje pytanie.
Brednie przemilczę ale czepianie się, że nie umiem napisać znaku mikro tylko w skrócie piszę 'u'?
Jaki kompleks FF? Moja A7 mimo FF szumi bardziej niż Nikon d7200 z APS-C.
I czy ja dobrze zrozumiałem, że twoim zdaniem w przypadku wielkiego formatu portrety robi się ogniskowymi 85-135? Chłopie takie ogniskowe na wielkim formacie to obiektywy prawie że szerokokątne.

http://photofocus.com/2014/08/22/bokeh-showdown-full-frame-70-200mm-f2-8-vs-mft-35-100mm-f2-8/
Kolejny link chociaż powoli zaczynam myśleć,
  • Odpowiedz
@siejacy: Daj jakieś punkty co bym mógł się jakoś odnieść ;).

Nope, 85~135 to po prostu ogniskowa oddająca w miarę "naturalną" już perspektywę do portretów, bez przerysowań i można ją bez zarzutów stosować w portrecie na wielkim formacie, jak i na każdym innym materiale, jednak na tak dużych nośnikach zwykle stosuje się dłuższe ogniskowe do tych celów.

Co do Twojego linku (który dodałeś w edycji i wypada to zaznaczyć w takim
vexov - @siejacy: Daj jakieś punkty co bym mógł się jakoś odnieść ;).

 Nope, 85~13...

źródło: comment_xlOeV2ugHX3Pl0ACWj7Pbp9KMIjIJ3IA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@vexov: Edytowałem komentarz, żeby dodać link obrazujący to czego ty nie potrafisz zrozumieć.
Jesteś przykładem na to jak człowiek jest sobie w stanie wiele wmówić.
Facet w tym linku wyraźnie napisał, że stał w tym samym miejscu, uwaga cytuję: "For these two, the light didn’t change, and since I stood in the same spot, they are a very good comparison."
Stał w tym samym miejscu, a jednak na FF użył 200mm
  • Odpowiedz
@vexov:
http://neilvn.com/tangents/full-frame-vs-crop-sensor-cameras-comparison-depth-of-field/

Kolejny link do przeanalizowania. Uważasz że wszyscy blogerzy się zmówili i próbują nas wkręcić? Stary mi nie zależy na tym żeby ci dopiec tylko żebyś zrozumiał i nie żył w błędzie.

PS. Jeżeli ktoś by tego nie ogarnął to koleś w podanym linku nie miał pod ręką aparatu z matrycą APS-C więc używał body FF z włączoną funkcją crop czyli obraz był rejestrowany tylko przez środek matrycy, automatycznie aparat
  • Odpowiedz
@siejacy: Załamka. Przecież skoro ma inną ogniskową tutaj 200mm a tutaj 100mm, to logiczne że na tych 100mm będzie mniejsza GO przy tej samej przysłonie i tej samej odległości przedmiotowej. Poza tym kadr z 200mm i z
100mm nie ma prawa być identyczny, nigdy (zmiana perspektywy itp.).

No teraz to chyba mogę Cię nazwać mistrzem edycji postów i robić screena i zamieszczać go żebym wiedział na co w ogóle odpowiadam bo
  • Odpowiedz
@vexov: Musisz mocno wyluzować. Skąd te ciągłe kąśliwe komentarze typu mistrz edycji komentarzy? Jak robię literówkę lub wstawiam link to robię to edytując post. Wskaż co takiego strasznego wyedytowałem, że tak ci to nie daje spokoju?

Piszesz że kadr z 200mm na FF i 100mm na miktro-czterytrzecie nie ma prawa być identyczny a ja ci pokazuję zdjęcia na których jest. No bo chyba nie chodzi ci o to, że koleś po
  • Odpowiedz
  • 1
@siejacy:
@vexov: Panowie dajcie sobie luz. Kupiłem Olympusa, bo jego parametry plus obiektywy powinny wystarczyć moim wymaganiom. Prziesiadam się z FF Canona, bo nie wykorzystuje go w 100%. Poza tym jest za ciężki do prywatnych wypadów rodzinnych. Z 16-35 ważył łącznie 1,5 kg.

Canon idzie na sprzedaż. ;-)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kaczmar119: odkopuję temat, bo zastanawiam się nad podobną przesiadką. Czym obecnie fotografujesz i czy nie żałowałeś przesiadki z 5D?
  • Odpowiedz