Wpis z mikrobloga

@ferdydurke___: Fajnie, dobrze wiedzieć że można jeszcze raz pocisnąć "naprawę" po taniości, bo oczywiście jak na złość zepsuło się w najmniej odpowiednim momencie:/

Natomiast im więcej razy wygrzewasz tym zmniejszasz żywotność tej karty.


@ferdydurke___: Tzn całej karty czy tylko grzanego elementu? Bo nie grzeję w piekarniku, tylko oddaję do serwisu, a tam (z tego co wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)) grzeją tylko element?
@natjes: ja bym powiedział że całej karty, ale najbardziej bga.

Nie oddawaj do serwisu bo tam to robią głównie stacją ha i często robią to na chama, przypalając elementy wokół samego GPU.

Nie łatwiej nastawić piekarnik na 180-200*C i wsadzić na trzy zdrowaśki (9-10 min) na ułożonym 'podeście' z kulek z folii alumionowej ? Taniej i zapewne trochę mniej bolesne dla karty.
Nie łatwiej nastawić piekarnik na 180-200*C i wsadzić na trzy zdrowaśki (9-10 min) na ułożonym 'podeście' z kulek z folii alumionowej ? Taniej i zapewne trochę mniej bolesne dla karty.


@ferdydurke___: Nie wiem, nie znam się:P zawsze można spróbować, choć nigdy tego nie robiłem:)
@natjes: no chyba nie zepsujesz już uszkodzonej karty xD

W Internecie jest masa poradników, kilka protipów ode mnie (bo czasami ludzie to pomijają):

- zdejmij dokładnie całe chłodzenie z karty
- umieść kartę GPU do góry (tak żeby przypadkiem Ci się nie odkleił podczas grzania... grawitacja robi swoje xD)
- nie wyjmuj od razu po wygrzaniu, odczekaj troszkę aż karta ostygnie. Otwórz piekarnik, otwórz okno w kuchni poczekaj aż karta się