Wpis z mikrobloga

Mirki taka sytuacja: kupiłem auto, umowa na ojca i teraz muszę go przerejstrowac lecz ojciec wyjeżdża jutro i nie będzie mógł pójść osobiście do wk. Teraz pytanie czy da się przerejstrowac samochód bez wlasciciela na niego? Jakieś upowaznienia, xero dowodu? Co bym musiał mieć żeby mnie nie zagieli i żeby mnie nie ganiali w wk?
#motoryzacja #prawo
  • 14
Jakieś upowaznienia, xero dowodu? Co bym musiał mieć żeby mnie nie zagieli i żeby mnie nie ganiali w wk?


@mlodybog_11: z tego co wiem nie ma czegos takiego jak "przerejestrowanie na kogoś innego". Ojciec moze ci ten samochod sprzedac albo darować.
ja chce go zarejsetrowac na niego Ale bez niego bo wyjeżdża


@mlodybog_11: aaaa. U mnie w urzedzie był druk upoważnienia, wiec pewnie mozna machnac takie na kartce i powinno dać rade. Nie polecam natomiast próbowania przychodzic z dowodem ojca, bo jak sie jakas biurwa przyczepi to moze byc problem.
@M4ks: ha. Jakbym mógł pójść po ten druk dziś to i mógłbym zarejestrować bez problemu ale że wspaniały urząd jest dziś nie czynny, ojciec jutro wyjeżdża, więc ani upowaznienia nie będę miał ani nie przerejesteuje
Ale spoko - urzad be, bo nieczynny w sobote i nie moge na ostatnia chwile załatwiać sprawy, hurr durr.


@M4ks: prawda jest taka, że urzędy powinny być czynne również w takie dni, żeby pracujący w godzinach "urzędowania" nie musieli specjalnie brać urlopów.
@mlodybog_11:
Wystarczy napisać na kartce upoważnienie.
Coś w stylu: Ja niżej podpisany imię nazwisko legitymujący się dowodem osobistym seria nr zamieszkały ... upoważniam mego syna legitymującego się DO seria nr zamieszkałego ... do zarejestrowania pojazdu w moim imieniu. Podpisy

To powinno wystarczyć. Opłaty 17 zł nie ponosisz bo to bliska rodzina.
prawda jest taka, że urzędy powinny być czynne również w takie dni, żeby pracujący w godzinach "urzędowania" nie musieli specjalnie brać urlopów.


@goferek: no dlatego przez jeden dzien zwykle sa czynne dlużej. Wiesz, ktoś zawsze KIEDYŚ pracuje.
Ale jest jak jest, i nie wina urzędy, że ktoś znowu coś na ostatnia chwile chce załatwiać i żal mu 30 zł na upoważnienie u notariusza które załatwia wszelkie problemy.