Wpis z mikrobloga

Gdzie szukać ludzi, a szczególnie dziewczyn z pewną wrażliwością duszy, tęsknotą za pięknem świata, za jakąś prawdą? Ludzi zainteresowanych literaturą, sztuką, muzyką, nauką, polityką itp. Innymi słowy wyznających jakieś wyższe wartości? Chciałbym zaprzyjaźnić się z kimś, z kim znalazłbym wspólny język, ale takich ludzi nie spotykam. Na #studbaza takich nie spotykam, wśród znajomych też...
#sztuka #pytanie #gorzkiezale #introwertycy
  • 18
@fiskkr: ideały nie istnieją, nie można mieć wszystkiego, ale jest wiele inteligentnych dziewczyn. Zdziwiłem się, że na studbaza nie spotkałeś żadnej interesującej, jest ich tak wiele... (ogólnie, nie, że interesujących). Rada ode mnie, słuchawki dokanałowe, wypad do parku. Pobiegaj od czasu do czasu, przejdź się, pooddychaj świeżym powietrzem, a dziewczyna sama Cię znajdzie, no przy odrobinie szczęścia. Chodzi mi o to, że jeśli nie spotkałeś na uczelni, to musisz zmienić otoczenie.
@fiskkr: W małych kinach, w których puszczają awangardowe filmy. Kawiarniach, gdzie akurat jest jakiś kameralny koncert. W antykwariatach, gdzie odbywają się wieczorki poetyckie. W okolicy wydziału sztuki, jeśli takowy masz na uczelni ( ͡° ͜ʖ ͡°) Serio, najczęściej takich ludzi spotykam właśnie w takich miejscach. Po klubach i dyskotekach raczej nie chodzą.
Rada ode mnie, słuchawki dokanałowe, wypad do parku. Pobiegaj od czasu do czasu, przejdź się, pooddychaj świeżym powietrzem, a dziewczyna sama Cię znajdzie, no przy odrobinie szczęścia.


@Thexil: to raczej rada na to jak jeszcze bardziej zamknąć się w sobie, w swoim własnym świecie i stawać się aspołecznym...
@fiskkr: Jak chcesz pogadać to wal śmiało, też czasem lubię się "odchamić" - mówiąc kolokwialnie...Metafizyka, sztuka, etc muzyka, nauka, od polityki tylko uciekam, psuje krew za mocno..
@fiskkr: e tam, wielu studentów spaceruje po mieście, po parku także. Trochę ruchu nie zaszkodzi. Najlepiej do tego zacząć coś trenować, ewentualnie chodzić na siłkę. Trochę samozaparcia i można zrobić coś ze swoim życiem. A z kobietami to już tak jest. Można przez kilka lat nie spotkać żadnej odpowiedniej, aby poznać Ją w sklepie, w którym kupuje się od 2 lat tą samą bułkę
@fiskkr: Idź do teatru, do kawiarni, na wernisaż, na panel cokolwiek. Ciężko i uwierzyć, że nie ma takich ludzi o których piszesz. A jak nie to jeszcze tutaj możesz poszukać, albo na jakichś ciekawych forach. ;)
@Manon: @franzie: i co w takie miejsca introwertyczne różowe chodzą same? Czy może raczej znajdę tam "alternatywne", "hipsterskie" różowe wraz ze swoimi kolegami w rurkach?
@besiaczek: a ja zawiodłem się na portalach randkowych. Dlaczego? Bo znajduje tam - "szalone dziewczyny, żyjące dniem", dziewczyny z dzieckiem, dziewczyny na które, nie jestem aż tak zdesperowany, ewentualnie za wysokie dla mnie. Portale z moimi zainteresowaniami odpadają, bo na forum Mercedesa lub programistycznym
@ufik78: Nikt nie mówi, że będzie łatwo. Ja poznałam mojego faceta na portalu randkowym, ale zanim go poznałam musiałam przejść przez sporo rozmów z facetami, którzy niewiele sobą reprezentowali, kłamali, okazywało się, że mają poważne problemy z nałogami ( ͡° ʖ̯ ͡°) Zdarzali się też tacy, dla których ja nie byłam interesująca.
Trochę trzeba poświęcić na to czasu i wysiłku.
Znam gościa, który na tym samym portalu
@besiaczek: no ja kilka dałem do ulubionych, potem patrzę kiedy się ostatnio logowały... i większość odpadała, bo logowała się ostatnio prawie rok temu. Później poczytałem opisy, ale jak widziałem rażące błędy ortograficzne to mimo, że nie jestem gramarnazi to zrezygnowałem. Do tego dochodzi kwestia papierosów... i tak się kurczy ilość potencjalnych kandydatek do rozpoczęcia rozmowy. Fakt, nie jest łatwo. Póki co się dość mocno zniechęciłem. Poza tym nie wiem, ale wydaje
@ufik78: Si, chodzą same. ;) Ba, introwertyczne, zazwyczaj są same (no i w galeriach, raczej nie w czasie wernisażu, a w pozostałe dni) Czasem ciężko je odróżnić od "alternatywnych" ale warto spróbować.