Wpis z mikrobloga

A propos małej aferki która wybuchła po tym jak Linda (pozdrawiam) nazwał Łódź miastem meneli...
Jeszcze nie zdarzyło mi się abym spotkał tak wiele miastowych apologetów co wśród Łodzian. Zjedziesz Wawę że brzydka i źle odbudowana po wojnie? Większość wzruszy ramionami.
Powiesz Krakowiakowi że w jego mieście nie da się oddychać i można dostać maczetą? To ten Ci opowie historie o tym jak w nocy uciekał przed kibolami.
Powiesz Toruńczykowi (Torunianinowi? :P) że mieszka w stolicy ciemnogrodu to ten też zaśmieje się razem z Tobą.
Ale powiedz że Łódź wygląda okropnie i że jest w ruinie, to spodziewaj się gniewu Bożego.

#bekazlodzi #lodz #linda i troche #heheszki
  • 75
@Ofacet: @TSoprano: @anty-fronda:

1. Stwórz stereotyp o tym, że Łódź wygląda okropnie.
2. Szkaluj Łódź na każdym kroku.
3. Dziw się, że Łodzianie starają się bronić z krzywdzącego stereotypu.
4. Św. Tomasz widzi

BO #!$%@? ŻULE TO TYLKO SĄ W TEJ UODZI U NAS TO W OGÓLE NIE MA HEHE RASA PANUW NO JA #!$%@? JAK MOŻNA BRONIĆ SWOJEGO ZAPYZIAŁEGO #!$%@?ŁKA LEPIEJ ZGODZIĆ SIĘ Z KAŻDYM HEJTEREM I TROLLEM
@Ofacet: Wszyscy się śmiejemy, że w Krakowie biegają z maczetami, ale nikogo nke szkalujemy. A nazywając Łódź miastem ruin i meneli, nie wykazał się inteligencją. Łódź jak na razie rozwija się i to bardzo, choć zgadzam się, że wiele ulic to same, szare zniszczone budynki. Mógł to jednak powiedzieć inaczej, a nie tak bezpośrednio :)
@Ofacet: Powiedz Krakusowi, że Kraków nie jest wcale ładny, że ból dupy o Warszawę na każdym kroku jest żenujące jak Janusz który nie załapał się na promocje cebuli, i że wychodzenie na pole jest passe to skończy się to takim bólem dupy, przy którym Łodzianie to nic. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wyobraź sobie jak muszą się czuć ludzie z Sosnowca. Historycznie z miasta pochodzi wiele ludzi, którzy
@Ofacet: ewolucja mentalności - jak przyjechałem tu z 6 lat temu to wszyscy Łodzianie #!$%@? na to miasto, mówili jakie jest beznadziejne i syfiste (nie widząc nic poza Manufakturą), sami stworzyli stereotyp zasyfionek miasta (no bo skoro sami mieszkańcy mówią ze jest syf to czemu im nie wierzyć). Teraz jest drugi etap - odkrywanie piękna Łodzi i zachwyt, niestety czasem aż za mocno - taka swoista walka z stereotypami. Z kilka
@WapniakZJury: Patrz, w Łodzi jestem średnio raz w miesiącu na weekend i ani w Gdańsku, ani Wrocławiu, ani Warszawie ani Krakowie ani Katowicach nie miałem problemów a w Łodzi musiałem walczyć o swojego lapka co mi dwóch sebixów chciało #!$%@?ć w biały dzień 100 metrów od Manufaktury po drugiej stronie ulicy w parku. Łódź się rozwija ale ilość patologii tam mieszkającej jest chyba nie do wytępienia. Na Piotrkowskiej bywam często i
1. Stwórz stereotyp o tym, że Łódź wygląda okropnie.

@WapniakZJury: Ej, bo wygląda.

2. Szkaluj Łódź na każdym kroku.

@WapniakZJury: Tak zostałem wychowany ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dziw się, że Łodzianie starają się bronić z krzywdzącego stereotypu.

@WapniakZJury: No dziwię się, bo ten stereotyp to najszczersza prawda jest.

Mój obraz Łodzi:
-na dworcu bar z napisem "Objady".
-Piotrkowska ładna, ale zaraz dalej Bałuty. Wyglądają, jakby