Wpis z mikrobloga

@Nabucho: Poszukujesz dobrej herbaty i szukasz earl grey? Herbata z dodatkami nigdy nie jest dobrej jakości... O, przepraszam, ewentualnie niektóre chińskie jaśminowe, no i na Tajwanie produkuje się naturalnie aromatyzowane herbaty wysokiej jakości. Ale za to się już płaci dosyć ekstra.

lotniczych darjeeling'ów


@Xuma: To jest kalka z niemieckiego (flugtee) i to z dawnych lat. Obecnie wszystkie herbaty podróżują drogą lotniczą. A jak nie masz w eherbata darjeelingów z wiosennych
@nom_de_plume: tak, szukam dobrego earl gray. Znam tez kilka osob, dla ktorych kawa to tylko drip itd., i ze swietym oburzeniem patrza na latte, mimo ze pare lat temu walili lavazze ze slabego ekspresu. Ja przerobilem sporo roznych herbat w roznych okolicznosciach i po prostu najbardziej lubie earl grey i to z mlekiem! Jestem w stanie nawet sporo za niego zaplacic. No i co robic. Umysl by chcial byc purysta, serce
@nom_de_plume: hahahaha dzieki za rade. Moze znasz jakies marki earl gray ktore warto sprobowac? Co sadzisz o www.suki-tee.com ? Kolega wyzej podrzucil tez dwa linki do sklepow w japonii. Troche sie napalilem. Wypowiesz sie?
@nom_de_plume: super! Bardzo dziekuje za trud wlozony w sprawdzenie tego sklepu i za pomoc. No i za pro porady dzieki! Jakies inne pro tipy czy to juz wszystko? Podstawowa wiedze na temat parzenia roznych rodzajow herbat zielonych i czarnych posiadam (w sensie czasow i temperatur).
@Nabucho: Odnośnie tipów to tak jak wspominał @nom_de_plume odpowiednia woda szczególnie w czarnych herbatach jest ważna. Jak kranówka nie daje rady (my mamy akurat ujęcie źródlane), to albo filtrowana albo nisko zmineralizowana, niskowęglanowa. Najlepsze co znalazłem na rynku to Primavera.