Wpis z mikrobloga

no wlasnie takie sklepy jak fajfoklok to sa no name.


@Nabucho: rozbawiłeś mnie. Zadałem sobie trochę trudu aby przejrzeć ofertę konkurencji bo z chęcią zapoznałbym się z tym co ma do zaproponowania i tak:

Majo herbate nie wiadomo skad


"fajfoklok" jeśli dobrze patrzę to jako jedyni podają plantacje... Twój argument jest inwaliwa.

Sklepy zasugerowane przez @unknown_stranger mają albo wąski wybór herbat albo sprzedają marki produkujące mieszanki (bez obrazy dla Ciebie ale
  • Odpowiedz
Five O'clock!


@Xuma: Przepraszam bardzo, ale to jedna z najgorszych sieciówek. Jeśli miałbym polecać coś z wyższej półki odesłałbym do wspomnianej wcześniej eherbaty lub czajowni.
  • Odpowiedz
@Xuma: Kupowałem tam nie raz i próbowałem, mam porównanie. Jeśli mam wybór to zdecydowanie wolę sprowadzić herbatę bezpośrednio z Azji.

Już sam fakt, że w sieciówkach typu Five O'clock sypię się herbatę prosto ze słoja/puszki gdzie leżała nie wiadomo jak długo zupełnie dyskredytuje dla mnie ten sklep. [odnosi się to zwłaszcza do herbat zielonych].

Jeszcze cytat pewnego herbaciarza z Japonii odnoście five oclock:

Aha juz wiem kiedys jakies 10 lat temu-
  • Odpowiedz
@unknown_stranger: wygląda na to, że eherbata sprzedaje prosto z puszki/słoja: https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/hphotos-xfp1/t31.0-8/1425393_10152749523727062_937027098868282064_o.jpg

(niestety nie miałem okazji sprawdzić na żywo)

Także nadal nie przekonany :(

Jeszcze cytat pewnego herbaciarza z Japonii odnoście five oclock:


Niekompetencja niektórych pracowników niekoniecznie musi świadczyć o braku jakości sprzedawanych tam herbat. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że trafiałem i na totalnie nie kumatych w temacie jak i na pasjonatów.

Z innej beczki, zainteresowało mnie:

sprowadzić herbatę bezpośrednio z
  • Odpowiedz
wygląda na to, że eherbata sprzedaje prosto z puszki/słoja:


@Xuma: Dlatego wolę sprowadzać herbatę prosto z Azji. W przypadku herbat czarnych sprzedawanie "ze słoja" nie ma aż takiego znaczenia. Generalnie radzę zwracać uwagę na pakowanie - herbaty w oryginalnych opakowaniach #!$%@?ą się zazwyczaj znacznie wyższą jakością.

Bardzo proszę: http://www.thes-du-japon.com/index.php?main_page=product_info&products_id=416
http://www.yuuki-cha.com/japanese-black-tea prawdziwe rarytasy jeśli chodzi o herbaty czarne, jakość nieosiągalna względem tego co sprzedaje się w polskich sklepach. W zakładach obok znajdziesz
  • Odpowiedz
@Xuma: odpowiem tak: "no name" bo nasypuja herbate ze sloika, a ja w ludzka uczciwosc nie wierze, ze ta herbata to jest dokladnie to, co reklamuja. Moze byc w tym sloiku wszystko. Poza tym, wydaje mi sie, ze w takich sloikach to szybko wietrzeje - przy otwieraniu i zamykaniu, albo od samego zalegania. Nie wiem jaki ruch maja w takich sklepach, wiec nie wiem ile ta herba tam lezy. Z kolei
  • Odpowiedz
@Nabucho: Rozumiem Twój punkt widzenia.

Niemniej dowolny Twinings (czyli nie "no name" oraz producent z tradycjami) pakowany hermetycznie < dowolna nawet najtańsza herbata z five o'clock.

Wiem, że przykład nie jest jakiś super. Niemniej pokazuje, że nie wszystko co ładnie nazwane i zapakowane jest super.

Jestem w stanie uwierzyć, że oryginalnie zapakowane herbaty mogą być jeszcze lepsze niż to co znajdzie się w sieciówce.

Nie wiem jaki ruch maja w takich
  • Odpowiedz
www.suki-tea.com


@Nabucho: Nie znam, ale dwa powyższe mogą śmiało zarekomendować, gdyż zamawiałem od nich wielokrotnie i nigdy się nie zawiodłem, wysoka jakość i bardzo dobra obsługa.
  • Odpowiedz
@Nabucho: Tak, zwykły air mail dochodzi w tydzień, a droższy EMS (przesyłka ubezpieczona) do 5 dni.

Pro tip? Taka herbatka najlepiej smakuje jeśli parzysz ją w dobrej ceramice, ale nie musisz rzucać się na to od razu. Z czasem sam do tego dojdziesz.
  • Odpowiedz