Wpis z mikrobloga

druga czesc streszczenia zeznań #winiarski w sprawie #sumlinski #procivili #wsi ##komorowski #polityka

strreszczenie cz.2 - miedzy innymi pytania od Sumlinskiego

Winiarski dysponuje zapisem swojej rozmowy z Komorowskim.
omorowski był widocznie zawiedziony brakiem wiedzy Winiarskiego nt Sumlińskiego. Winiarski nie znał wówczas sprawy.
Dokumenty na temat Pro Civili zostały zabrane przez ABW. notatki z nich Winiarski ukrył w bezpiecznym miejscu za granicą i może dostarczyć

Sumliński wskazuje, że z zeznań Winiarskiego wynika, że Komorowski kłamał zeznając, że nie znał Sumlińskiego poza doniesieniami prasy.
Winiarski: łączę fakt 16 mies.pobytu w więzieniu że swoją wiedzą na temat Komorowskiego, Pro Civili oraz polityków PO.
Winiarski mówi, że nie wie, czy powinien zeznawać w piątek, bo w piątek się w Polsce różne rzeczy dzieją
Winiarski: Zakrzewska była pod Komorowskim. W znaczeniu podwładna - dodaje. Inicjatywa spotkania 2007 wyszła od Zakrzewskiej. Sumliński pyta o relacje BK i Zakrzewskiej, Winiarski odmawia odp. na otwartej rozprawie. Winiarski uważa, że Komorowski mając sporo na sumieniu bał się jego wiedzy na temat Pro Civili
Winiarski poinformował PDT i PEK, że zdeponował dokumenty za granicą i jeśli coś mu się stanie media światowe będą miały o czym pisać. Sumliński zwraca uwagę, że spotkanie BK z Winiarskim zbiega się w czasie z szykowaną prowokacją o której zeznawał poprzednio Budzyński. Sumliński: świadek Komorowski pytał Winiarskiego o Sumlińskiego wtedy, gdy ten pierwszy raz pojawił się w zeznaniach Tobiasza.

Winiarski: wiedza którą tu przekazałem to 1/10 mojej wiedzy, zwrócę się do nowej władzy o przywrócenie pozwolenia na broń. Winiarski: 1 chcę iść na cmentarz tylko jako odwiedzający groby.
Winiarski: pewien dziennikarz, gdy pytałem o Sumlińskiego powiedział, żebym na niego uważał i zrobił wszystko by go skazano. Winiarski: Sumlińskiego poznałem 3 dni temu.
Sumliński Winiarskiego zgłosił na świadka 2 lata temu. O jego wiedzy wiedział od Leszka Pietrzaka i z dwóch źródeł, których nie ujawni.