Wpis z mikrobloga

@Kick_Ass: po co ludzie kupuja wiatrowki? Jak bylem maly i mieszkalem na wsi to ojciec pozyczal od znajomych, zebby poodstrzeliwac troche ptactwa co dziubalo wisnie itd...
@Horvath: @thewickerman88: wszystko zależy od oczekwiań, dobre wiatrówki to pcp , koszta oscylują w granicy 2-3 tyś, skupienbie wielkości 5 groszówki na 50 metrach...dobra sprężyna to koszt mniej więcej 600 zł, oczwiście za entry level, jakaś slavia czy coś się nada. Ja kupiłem używkę z forum iwebu, wymieniona osada na dębową, wiatrówkę oddałem do serwisu u Dębowego (gościu czyni cuda ze sprężynami) Dębowe Wiatrówki , koszta zamknęły się w 550
@neo_vir: dla typowego piwniczanina to jednak wiatrówka da większą frajdę:) większa możliwość kontrolowania lotu pocisku, no i strzały na 50 metrów nie są problemem co dla asg raczej jest, a przynajmniej celnie na te 50 metrów :)
@Kick_Ass: Hej, właśnie przeglądam sobie oferty bo też chciałbym sobie kupić coś do ogrodowej zabawy. Postrzelać do puszek czy tarcz. Powiedzmy chciałbym na to wydać max 500zł. Widzę, że jest zalew różnych opcji ale chyba najbardziej podobają mi się te z dolnym naciągiem. Kaliber? i 4.5 i 5.5 ma swoich zwolenników więc kolejna decyzja....
Poleciłbyś coś na początek? myślę, że jak już to wolałbym nie kupić chińczyka.
@EtaCarinae: na początek najlepiej kupić hatsana po tuningu u jednego z forumowych speców, ja osobiście polecam Dębowego, choć w Cekausie też ponoć dobrze robią. Wymienia ci sprężyne, prowadnice, uszczelki, korone lufy robi poprawioną i porządnie smaruje oraz poleruje spust. klik Takie sprzety wytrzymują bez żadnych czynności serwisowych 25 tyś strzałów. Ja myślałem o wiatrówce z naciągiem dolnym ale tam masz ryzyko utraty palca jak dojdzie do niekontrolowanego zwolnienia tłoku gdy będziesz