Wpis z mikrobloga

Mirki jak to jest z aktualizacją do Windows 10? Płatne, nie płatne? Kiedy i jak?
Mam lapka kupionego z W8.0, oczywiście update mimowolny i mam już tak na prawdę 8.1.
System zaproponował mi po reinstalacji systemu aktualizację do Windows 10 i poinformował, że da mi znać jak będzie to gotowe..i teraz pytania raz jeszcze jak wyżej:
- Kiedy da mi znać? Pytam o doświadczenia Was, uzerów;
- Czy po ten aktualizacji będą wymagane ode mnie jakieś opłaty?
- Czy muszę być zalogowany na W8.1 kontem Microsoft?

#widnows #windows10 #aktualizacjawindowsa #windows81
  • 11
@Sierkocz: No właśnie próbowałem takie cyganki ;) pobrałem wersję Windows 10 Home (not N) na W8.1 (not N) i prosiło o klucz. Mimo, że pominąłem i pod Windows starałem się aktywować to nie szło.
@Krafti: No właśnie jak wyżej napisałem coś nie bangla. Ale.."zalogowany"? Co miałeś przez to na myśli?
@Krafti: Ale klucze z loadera masz na myśli? Z automatu są na blackliście Microsoftu.
Poza tym, podczas instalacji W10 z obrazu udostępnionego od MS nie ma możliwości upgrade'u. Jest starndardy instalator - albo przeniesienie starej wersji do "windows.old" albo format i czysta instalacja.
@Krafti: " No właśnie próbowałem takie cyganki ;) pobrałem wersję Windows 10 Home (not N) na W8.1 (not N) i prosiło o klucz."
Windows 8 był w najmniejszej wersji "wyposażenia" tak samo obraz, który ściągałem z W10 - powinien pasować.
Klucz mam zapisany w UEFI