Wpis z mikrobloga

Mirki, parę miesięcy temu kupiłem auto i do teraz go nie przerejestrowalem. Zawsze mam ze sobą: dowód na starego właściciela, ubezpieczenie na mnie i dowód zakupu auta. Znajomy policjant z miasta jeździ juz tak dobrych kilka lat. Mnie już raz policja zatrzymała za przekroczenie szybkości i nikt problemów tez nie miał że samochód nie jest przerejestrowany. Mandat dostałem na moje nazwisko.
Ale teraz mam rozkminę co w przypadku zdjęcia z fotoradaru? Auto kupiłem w komisie. Wiec zdjęcie dojdzie do byłego właściciela. Ten musiał by się skontaktować z komisem o udostępnienie moich danych. Komis ma takie prawo?

#motoryzacja #prawo #prawojazdy #pytanie
  • 12
@Qontrol: właściciel zgodnie z prawdą odpowie że nie wie kto prowadził gdyż sprzedał samochód. I podeśle jakieś dokumenty na zbycie pojazdu pewnie skazujące na komis ... on odeśle do ciebie ...
@Qontrol: znam ludzi którzy nigdy nie przerejestrowują samochodu choć przeważnie po 2 -3 lata ich użytkują. Nie słyszałem żeby mieli jakieś nieprzyjemności. Co do mandatów to kiedyś dojdzie do końca łańcuszka :)
@Qontrol: nie rozumiem w czym jest problem. Wlasciciel dostanie papier, wskaze na komis dokumentujac to umowa, komis otrzyma papier, wskaze ciebie dokumentujac to umowa. Ty otrzymasz papier i zaplacisz. Nic nadzwyczajnego.

Poza tym ustawa o ochronie danych nie chroni danych tylko reguluje kwestie zwiazane z ich przetwarzaniem.
@Qontrol: Nie każdy ale w takim wypadku będą wysyłane kolejne pisma do właścicieli zgodnie z danymi w umowie. I tak najpierw przyjdzie pismo do właściciela,on odeśle pismo np z kopią umowy. I tak dalej...aż do osoby, która będzie ostatnia.

Nikt nie zapłaci za Ciebie mandatu jak go nie dostał:)