Wpis z mikrobloga

@Utiopa: no wlasnie konkretna dieta i do tego silownia. Generalnie sam daje rade chudnac chodzac na silownie i jedzac mniej do okolo 92-93 kg, ale wtedy spadek wagi tak zwalnia, ze mi sie odechciewa..
@kajbel: Miałem spotkanie z trenerem osobistym, on w prostych słowach wyłożył mi to tak: Nasze ciało jest na poziomie wczesnego jaskiniowca, który walczył o przeżycie. Jeżeli nagle zaczniesz się odchudzać, to organizm stwierdzi że jest jakaś wielka zima. Trzeba więc zacząć zjadać mięśnie (bo spalają kalorie) i odkładać tłuszcz.
Cała filozofia polega na przekonaniu samego siebie że mięsnie są potrzebne - stąd konieczność ćwiczeń

Moja dieta polegala na całkowitym wyeliminowaniu węglowodanów
@kajbel: Na mojej siłowni pocą się #rozowepaski :)
A tak na serio - miałem dobrany zestaw ćwiczeń, z konkretnymi obciążeniami i liczbą powtórzeń - co kilka treningów zwiększałem sobie obciążenia, i to jest bardzo motywujące. Poza tym poznałem kilka osób - zawsze jest z kim pogadać. Po prostu fajna atmosfera
@MrProfeska: Jasne, już leci:
Jednym z moich pierwszych zestawów było:

115 podciąganie nachwytem 2 serie po 5 - na maszynie z pomocą. W zasadzie podciągałem swoją wagę minus 10 kg
Podchwytem 2 serie po5
Przysiady do linki TRX - 3 x 10
Rozpiętki na ławeczce2 serie po 10 z hantelkami 4 kg
Biceps- ugięcia ramion stojąc , z rotacją w nadgarstku - 2 razy po 15 z hantlami 5 kg
Trx
@Pawciosl: Ze słodyczy to tylko gorzka czekolada/kakao i masło orzechowe. Do słodzenia używam stewii.
Odpadają: soki owocowe, słodkie napoje, gazowane, słodycze, pieczywo, ryż,
kasze, makarony, owoce w większej ilości, panierka na kotlecie, sosy na
mące, zasmażki, zupy,
Podepnę się pod temat. Zrzucałem wagę 10 lat temu. Z 95 na 83, późnej jakoś nie poszło. Teraz znowu dobiłem do 92. Od maja zszedłem na 82 i nie mogę niżej. Stanęło a mi się odechciewa. To normalne? Wytrzymać czy coś zmienić?
Zasadniczo pilnuję 5 posiłków i kalorii plus trzy razy squash w tygodniu i dotychczas kg leciały.
Cała filozofia polega na przekonaniu samego siebie że mięsnie są potrzebne - stąd konieczność ćwiczeń


@PMarcin: Sorry, ale to jest #!$%@?. Ze dwa lata temu zrzuciłem ~20 kg bez efektu jojo nie ruszając palcem, samą zmianą stylu żywienia.
@PMarcin: nie za duże tempo tego zrzucania? jak za szybko się redukuje to bardzo łatwo się wraca do poprzedniego stanu
poza tym inna sprawa węglowodany też są potrzebne do funkcjonowania organizmu i szczególnie ważne przy ćwiczeniach fizycznych, bo są źródłem energii (nie wiem czy kiedyś poczułeś czym jest zbyt niski poziom cukru, jak trzęsą się ręce itp po dobrym cardio)

ale generalnie graty, ja zrzuciłem 13kg od stycznia, odżywiając się racjonalniej,