Wpis z mikrobloga

Z cyklu praca u ISP

Dziś na razie w miarę spokój. Poza jednym telefonem.

- Dobry, bo nie mam netu od czwartku w nocy
- Dzień dobry, jasne, a jakieś dane do zlokalizowania pana?
- Spoko, X, ulica Y numer Z
- Dobrze, już sprawdzam
- Podłączaliście mnie w zeszłym tygodniu
- No kojarzę i tam wszystko raczej powinno być w porządku, chociaż pana sprzętu nie widzę zalogowanego, ale widzę, że cała sieć w okolicy działa i żadnej przerwy w ostatnim czasie nie było
- No ale w czwartek w nocy mi przerwało i nie mam do teraz
- A mógłby pan wyłączyć zasilacz z anteny i routera na chwilę z prądu i włączyć ponownie?
- No robiłem i nic
- A na jaki kolor świeci się dioda na zasilaczu z anteny? Ta czarna kostka z dwoma kabelkami
- Nie świeci się wcale
- A jakby pan przełożył do innego gniazdka na próbę?
- Ale ja to wyłączyłem bo mnie to w nocy denerwowało, że się świeciło pod biurkiem
- To niech pan to włączy do prądu i internet wróci, jak panu dioda przeszkadza to może ją pan zakleić kawałkiem taśmy albo wyłączać w momentach kiedy nikt nie korzysta, zasilacz jest niezbędny do działania (w tym momencie widzę, że antena się pojawiła w sieci)
- No dobra, sprawdzę, dzięki, na razie
- Nie ma problemu, do usłyszenia

#pracbaza #humorinformatykow #pracauisp - obserwuj po więcej
  • 20
@Kaelthas: Kiedyś jak wchodziły na rynek monitory LCD to normalne było że spora część nawet nowych miała bad pixele. Niektóre pojawiały się po paru dniach użytkowania. No i dzwoni do mnie klient że mu się pojawiło takich parę. Mówię mu żeby do nas wysłał monitor, to wymienimy na gwarancji na nowy. Klient mi mówi że OK i wysłał mi maila screena z tymi spalonymi pixelami.
Ja - ??? - patrze w
@DemptD: Też pracowałem u ISP, też spotykałem się z takimi sytuacjami. Ile razy ludzie dzwonili, że coś im nie działa, bo jak sprzątali/przestawiali sprzęt/cokolwiek innego to rozłączyli wszystko, a jak podłączyli ponownie to nie działa. No jasne, że nie działa jak pan zrobił pętlę na routerze albo takie kombinacje, że dziwne, że kabel nie zaświecił.
Kiedyś też jakiś klient powiesił sobie antenę TV na tej samej sztycy co antena od internetu,
@DemptD: ja dziś w playu miałam klientke co koniecznie chciała rozmowy z kierownikiem bo wczoraj wplacila kasę i ma już mieć odblokowanie połączenia! Bo ona na maila wysłała potwierdzenie! Nieważne ze faktury nieoplacone od sierpnia, że wykorzystała opcje odblokowania deklarując ze w ciągu 7 dni wpłaci - ona musi i juz XD
@DemptD: oooo dobry tag, to ja dorzuce cos od siebie:

Zgloszenie ze internet na wifi rozlacza, przestaje dzialac itd. Wpadamy do klienta, podlaczamy laptopa , wszystko git. Podlaczam telefon, sprawdzam na lapku klienta,jest ok. Pan daje mi jakis tablet, sprawdzam - smiga ale jakis wooden tablet i wiesza sie. Mowie gosciowi ze smiga, a on bierze i klika. Klika klika i nagle mowi - o pan patrzy!

Biore i patrze a
@mrpolman: co do ikonki w tray'u to u nas w pracy jedna babka stwierdziła, że ją podglądamy i szpiegujemy w internecie bo jak korzysta z internetu to jej te komputerki migają więc wyłączyła ( ͡° ͜ʖ ͡°) a że jej internet zniknął to dzwoni do nas, że nie ma internetu a ona nic nie robiła ;)