Wpis z mikrobloga

#forex Wrzucę tu temat, ktory dopiero co utworzyłem na navigatorze, a nuż znajdzie się tu jakiś gracz

Witam. Chciałbym rozpocząć dyskusję o czymś co być może czeka nas w przyszłości - upadek strefy euro. Taka informacja rzucona na rynek nagle praktycznie rzecz biorąc skasowała by grę na głównych parach walutowych. Doprowadziła by do bankructwa milionów traderów (pozycja długa na eurusd).

Jakie jest wasze zdanie w tym temacie?
Czy można się przed tym uchronić? Można wykupić jakieś ubezpieczenia od takiej ewentualności?
  • 21
@lotarg: być może, ale może można by wylobbować u jakiegoś większego Ecna wprowadzenia opcji dodatkowej prowizji jako ubezpieczenia na wypadek 100 tys pipsów zjazdu na eurusd w 5 sekund bo o tym rozmawiamy.
@lotarg: Przecież odpowiedziałem mu na pytanie, ale on to zignorował, nie mam zamiaru nikogo edukować, niech sobie doczyta, i niech nie neguje wypowiedzi, które miały najszczerszą chęć mu pomóc, tylko przez swoją niewiedzę od razu je odrzucił.
@ArturKa: myślisz, że koniec strefy euro to będzie takie "yep, to koniec panowie. Rozwiązujemy Unię, porzucamy EUR" rzucone po południu przy stole? XD

jeśli koniec miałby kiedyś nadejść, to wiedziano by o tym z wyprzedzeniem kilku jak nie kilkunastu miesięcy.