Wpis z mikrobloga

@busz_menka: "Zrelaksuj się, skup uwagę na jakimś wymyślonym przedmiocie i przez 10 minut myśl tylko o nim. Wyobraź sobie na przykład jabłko. Przyjrzyj mu się dokładnie, obierz je i zjedz, poczuj jego zapach, smak, sprawdź strukturę i ciężar. Jeśli zauważysz, że zaczynasz myśleć o czymś innym, wróć do swojego jabłka, dokładnie je obserwuj"

Czasem pomaga, jak już serio czujesz jego zapach i smak w ustach...
  • Odpowiedz
@busz_menka: lepiej poczytaj jak to działa - w sensie mechanizmu.
@Kain_to_Charlie_a_Delta_to_Kain: ciężko wskazać. Ja znalazłem o tym sporo informacji w zżółkłych książkach jeszcze z okresu komuny traktujące o psychologii/psychiatrii które znalazłem u rodziców, potem wiedzę uzupełniałem w necie (wykłady, artykuły). Zapiszę sobie w notatkach, żeby podrzucić coś konkretniejszego jak chcesz.
  • Odpowiedz
@grodd_belham: Rzuciłbym okiem na jakieś konkrenty - jak widzę takie strony zapełnione tęczowymi barwami i fotkami jak ta w załączniku, to już wiem, że czytanie samego tekstu będzie średnio przyjemne... Ale jutro może jeszcze poczytam w tym zakresie.
W każdym razie - jakbyś miał coś, a nie byłby to problem, to pewnie, z chęcią przyjmę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
KaintoCharlieaDeltatoKain - @grodd_belham: Rzuciłbym okiem na jakieś konkrenty - jak ...

źródło: comment_Gg6pzF8ofoFHGw04IiOofADwEJkTmyVF.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@grodd_belham: ok ;) jeśli dysponujesz jakimiś ciekawymi materiałami to bardzo bym prosiła o podzielenie się nimi ;)
chociaż...odwolujesz się do wiedzy psychiatrycznej z tak odległego okresu w którym wierzono w skuteczność lobotomii :/ hmm
  • Odpowiedz
@Kain_to_Charlie_a_Delta_to_Kain: absolutnie nie chodzi o takie egzotyczne figo-fago w dziwnej pozie :)
@busz_menka: tutaj masz rację.
Dobra, już to napiszę, żebyście nie mieli jakichś dziwnych wyobrażeń na ten temat. W ogromnym skrócie (pewnie gdzieś coś #!$%@?ę ale jest noc, zaraz zasypiam i mogę pisać bzdety ( ͡° ͜ʖ ͡°) ): ludzki umysł działa tak, że reaguje praktycznie na wszystko co się z nami dzieje. Na przykre
  • Odpowiedz