Wpis z mikrobloga

@drwxr bo ogólnie wybieram miedzy:
stacjonarka - i5-4460, gtx960 - wygoda, szybkość, niezawodność, ale nie będę z nim latał na plecach
laptop - prawdopodobnie lenovo y50-70 - mobilność, szybkość(ale i temperatury), awaryjność, no i mniejsza wygoda
obydwie opcje ~3,5k
@droptable: to nie lepiej kupić laptoka za 1000 i kompa? Laptok - hp Probook albo elitebook z i5, albo ThinkPad. Kupiłem za 900 złota laptoka i do wszystkiego poza graniem sobie radzi bez problemu, a za resztę kompa kupisz
@droptable: Zastanów się czy będziesz wykorzystywał tak duże możliwości komputera. Grasz w najnowsze gry? Potrzebujesz dużych mocy obliczeniowych np to grafiki albo renderowania filmów? Jeżeli nie to taki wypasiony komputer będzie Ci raczej niepotrzebny - trochę słabszy też wystarczy.
No i czy w swoich wyliczeniach uwzględniłeś kupno monitora i klawiatury do komputera stacjonarnego?
@Romantyczny_widelec: sama buda PC ~2,6k, reszta by była na monitor i resztę pierdół
W gry gram bardzo mało (ew. jakis CS, Warthunder, najbardziej wymagający chyba StarCraft), grafiką się nie bawię, ale założyłem że skoro to ma być sprzęt na lata, to lepiej żeby był trochę lepszy
@Romantyczny_widelec: no bo faktycznie byłem już w 95% pewien, że wezmę stacjonarkę, ale teraz to nabrałem wątpliwości. Po prostu nigdy nie miałem lapka, a jak teraz siedzę przy kumpla laptopie i porównuję do PC, to całkiem inny komfort pracy. A może laptop + monitor to dobre rozwiązanie?