Wpis z mikrobloga

Mam piekarnik Amica EBI 8562 w którym uszkodzone są przyciski dotykowe programatora
Programator wygląda tak:
https://north.pl/karta/programator---timer-do-piekarnika-8050921,714-XY-3573.html

Nie wiem na jakiej zasadzie one działają, ale ich konstrukcja jest taka:
PCB - grafitowe pady na PCB jak w pilocie- sprężynka (dotyka ona z jednej strony pada, a drugiej wchodzi w dziurę w przycisku-przycisk jak z czarnego plastiku-szyba frontowa piekarnika.
Przyciski się poruszają na tej sprężynce, chyba po do aby odpowiednio dolegały do szyby frontowej piekarnika. Na szybie piekarnika nie widzę żadnych pól ani nic co więcej wcześniej jak ruszałem szybą to jeden klawisz reagował, ale chyba na zasadzie że ta szyba się zbliżała do tego przycisku.
Piekarnik jest na gwarancji, ale wolałbym ogarnąć sam :)
Ktoś coś ogarnia takie rzeczy? Jak coś mogę rozebrać i zrobić zdjęcia.

zdaje się że to przyciski pojemnościowe

#amica #elektronika #serwisanci #agd #czujni
  • 6
@Tymian: Wiem że przyjedzie, ale podobno długo jadą :)
@a231: Nie wiem jak to działa bo tam nie ma żadnego minusa, czy tam masy, jest tylko ten przycisk i dotyka pola na PCB. Nie kumam co tam się może zepsuć. I dziwna sprawa z tym panelem że jak się nim poruszało to przycisk załapywał (ale tylko jeden) po zdjęciu panelu i otworzeniu puszki sterownika już nie działa nawet to. Oczywiście
@Luks_x: długo? 2-3 dni. Jak opisze się problem to nawet z częściami jadą i naprawa od ręki jest. Wiem bo miałem problemy ma gwarancji z kuchenką Amica i zabezpieczeniem przeciwwypływowym gazu. Popatrzyłem majstrowi na ręce i teraz sam sobie radzę z tym