Wpis z mikrobloga

Nasz prawie 10letni owczarek niemiecki ma problemy ze stawami (tyłek zaczyna chodzić jak chce). Aby mu pomoc kupujemy mu 1 tabletkę na miesiąc (jakaś przeciwbólowa dla psów z tymi problemami), dodatkowy syrop na stawy, i zamierzam niedługo kupić też karmę. Koszty miesięczne to 250zł.

I wiecie co? Ja zawsze się chichrałem z psiarskich właścicieli, że niejednokrotnie przesadzają z kosztami i dbaniem o psa. I chociaż ciągle uważam, że nie ma co popadać w paranoję, to... jakby ktoś nam dzisiaj wytknął, że bez sensu topimy kasę to bym zrobił niezłą awanturę.

Ehh... Szkoda psiura. Zdjęcie jak ma 2-3 miesiące (2006r.)

#pies #psy #punktwidzeniazalezyodpunktusiedzenia #owczarekniemiecki
eiffello - Nasz prawie 10letni owczarek niemiecki ma problemy ze stawami (tyłek zaczy...

źródło: comment_WeeuO7NDzTuNPJUKnoacHjnFNvtHQpbi.jpg

Pobierz
  • 13
@eiffello: z naszym wilczurem było dokładnie to samo. ostatecznie stracił władzę w tylnich kończynach, nic nie pomagało. dwa lata później w teleexpresie mówili o czymś w rodzaju protez czy wózków dla psów z niedowładem kończyń, ale na pewno jest to cholernie drogie. pamiętam, że pomyślałam wtedy, że mógłby sobie jeszcze dzięki temu nieco dłużej pohasać.
niemniej, w stu procentach rozumiem 'wydawanie pieniędzy na psa'. tożto członek rodziny.
@eiffello: podajecie tabletkę przeciwbólową raz na miesiąc? Dziwne... Polecam zainteresować się terapią komórkami macierzystymi. Sama wyciągnęłam swojego psa z dysplazji + sporo moich znajomych również odnotowało znaczną poprawę kondycji swoich psów. Z całym szacunkiem, ale syropki, czy nawet najdroższe tabletki z najszlachetniejszych skorupiaków nie pomogą przy zaawansowanym stadium zwyrodnienia stawów. Potrzebne jest leczenie stanów zapalnych i bólu. Skontaktujcie się z dr Jerzym Kemilewem - on zajmuje się pozyskiwaniem komórek macierzystych. Macie
@eiffello: dziwne, ze wystarcza mu jedna tabletka na miesiac.
ja dla swojego starego labka, ktory ma problem ze stawamia, a ostatnio z kregoslupem: karma weterynaryjna (300/ mies), leki (160). dodatkowo, koszta wizyty u veta (50 wizyta + badania (przeswietlenia itp)). w poprzednim miesiacu na wizyty poszlo 500). niestety, starosc nie jest ani mila, ani przyjemna, ani tania.
@rastamanek92: jeżeli przy tym nie musieli sobie samym odmawiać takich 'rarytasów', to już ich sprawa. Ja bym tak nie robiła, bo mnie zwyczajnie na to nie stać. Ale tak jak mówisz - gdyby pies poważnie zachorował i potrzebowałby operacji/leków, to starałabym się znaleźć pieniądze.
@guaradia:
@eiffello: yep, niestety to genetyczne dla owczarkow niemieckich z pseudohodowli ale tez z tych renomowanych. Moda zrobila z tych psow kroliki. Nadal jednak istnieja hodowle owczarzy dla policji albo obronnych i te sa rozmnażane ze zdrowym genotypem, tj. nieskrzywione tylne stawy, tylko pod katem prostym :)