Wpis z mikrobloga

Jaki #ultrabook jest podobny do #macbook? Bo jeśli podam model lżejszy to źle, cięższy to źle, inny kolor źle, inny materiał źle, inna bateria źle, cokolwiek innego źle. A jeśli już znaleźć konkurencyjne urządzenie które będzie lepsze, to "zgapili od #apple". Argument ostateczny? To nie apple ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Piszę to w kontekście ostatnich śmiesznych wypowiedzi, kiedy jakiś troll mówi że szuka alternatywy a potem nic mu nie pasuje bo zawsze coś nie jest jak w mbp. Kilka faktów o macbooku:

* Jest jednym z najcięższych ultrabooków na rynku (2kg)
* Bateria jest bardzo wydajna i trzyma 10 godzin, ale tylko jeśli pracujemy wyłącznie w safari. W przypadku pracy pod obciążeniem niejeden tani acer wytrzyma dłużej.
* Ekran jest spoko, ale błyszcząca powłoka jest jak kopniak w jaja.
* Wydajny procesor jest wydajny tylko w przypadku pracy w safari. Nawet praca z photoshopem jest mordęgą.
* Klawiatura jest beznadziejna, szczególnie w polskiej wersji.
* Wymiary macbooka są spore, nawet jeśli 16:10 jest plusem to wciąż jest to duży komputer.
* 8GB ramu - 1000zł, 128GB dysku - 1000zł

Pierwszy lepszy przykład komputera za pół ceny macbooka - http://www.komputronik.pl/product/263499/Elektronika/Laptopy_Tablety/Toshiba_Portege_Z30_B_119_16GB.html

Chciałbym ostrzec wszystkie osoby chcące zakupić macbooka do wydajnej pracy - macbook nie jest wydajny. To mały, wygodny, nieco damski komputer do przeglądania internetu. Nie stacja robocza, nie narzędzie dla profesjonalnych fotografów, nie potężny komputer do składania filmów. To zabawka. Ładna, droga, dobrze wykonana. Do liczenia tabelek w excellu, pisania dokumentów, oglądania filmików i przeglądania wykopu.

Witam po banie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 32
  • Odpowiedz
@kmicolo: Wiec na rynku nie ma laptopa innego niż MB, który ma połączone SSD z płyta główną przy pomocy PCIe 3.0. Dell XPS 2015 ma dwa razy gorsza prędkość SSD. Według mnie nieopłacalny zakup.
  • Odpowiedz
  • 1
@Windmark: a więc to jest decydujący czynnik przy wyborze laptopa! to stąd bierze się zajebistość macbooka? nie warto patrzeć na żadne parametry poza szybkością dysku! a już tym bardziej na cenę, przecież praca na wolniejszym dysku nie ma sensu, nawet w 4k tańszym komputerze...
  • Odpowiedz
@kmicolo: Btw, strasznie nie mogę się nadziwić ludziom, którzy twierdzą, że MBP to zabawka "do liczenia tabelek w excellu, pisania dokumentów, oglądania filmików i przeglądania wykopu.". Seriously? ;D Bo ja na najslabszym modelu MBA cisne duze projekty webdev, Unity i robie w PS i Lightroomie i mam wrażenie, że radzi sobie z tym lepiej niż mój poprzedni Lenovo y580. A tutaj ktoś mówi, że nawet MBP jest do niczego. KE?! ;D
  • Odpowiedz
  • 0
@sharaquss: co robisz w ps? na wersji z zatoki robisz memy na wykop? porównuję wydajność ze swoją starą jak świat stacjonarką za 3k z i5 4500k i ciężko to w ogóle porównywać. mój macbook wysiada przy aperture blurze na 16mpix zdjęciu w ps.
  • Odpowiedz
@kmicolo: mbp to nie ultrabook tylko maly laptop. mba to ultrabook.
-ktory mba wazy 2kg?
-chrome na kazdym sprzecie #!$%@? zasoby jak #!$%@? wiec dlaczego nie uzyc safari czy nawet firefoxa? Po co #!$%@? sobie noge zeby udowodnic ze sie nie gorzej biega wtedy?

W przypadku pracy pod obciążeniem niejeden tani acer wytrzyma dłużej.

#!$%@?. Rozumiem sobie pohejcic ale w tym miejscu #!$%@?.

-blyszczaca matryca to gowno, pelna zgoda (niestety matowa
  • Odpowiedz