Wpis z mikrobloga

@Evul_Mastah: Sterowanie to dopiero zostanie przetestowane na otwartym terenie. Testy te odbędą się w przyszłym tygodniu. Praktyczność takiego sterowania będzie można stwierdzić dopiero po testach i modyfikacjach usprawniających. Tak jak mówisz do sterowania używana jest jedna ręka dlatego też na razie wyłączona jest kontrola obrotu wokół osi pionowej (yaw). Co ma na celu ułatwienie procesu nauki pilotażu. Za jakiś czas dam znać jak wyszło w praktyce.
  • Odpowiedz
@CrazyBaran: Za drogie rozwiązanie i przerost formy nad treścią. Na razie na palcach są opakowania po przyprawach ponieważ nie znalazłem tkaniny przewodzącej. Na pewno znalazłby się lepszy materiał, jednakże robiłem to na szybko i z tego co miałem pod ręką.
  • Odpowiedz
@trb: Używałem HAL/BSP, jednakże wszelkie moduły zostały oprogramowane bez użycia bibliotek, tylko na podstawie datasheetów (polecam, zajmuje więcej czasu, ale ma się większą wiedzę co i w jaki sposób można wycisnąć z modułu).
  • Odpowiedz
@ashi1: Sterowanie nie działa zerojedynkowo. Może algorytm nie jest dopracowany, ale jest zaprogramowana strefa nieczułości jak i kąty są odpowiednio przeskalowane w zależności od mobilności nadgarstka w danym kącie. Nie rozważałem użycia tych czujników, ale mogą się przydać w przyszłości, dzięki. Układy komunikują się za pomocą NRF 204. Możesz poczytać specyfikację w internecie. Komunikacja jest dwustronna z częstotliwością 200Hz i wszystko ładnie śmiga. Układy NRF 204 kupiłem za 70zł od chińczyka
  • Odpowiedz
@sezonowiec1: Dostać się nie jest tak ciężko, jednakże matematyka na pierwszym roku odsiewa trochę ludzi. Jeżeli masz trochę zapału to na pewno sobie poradzisz i w gruncie rzeczy nie jest tak trudno. Z większością prowadzących też da się dogadać.
  • Odpowiedz
@grubyniedzwiedz2: brawo, świetny projekt!

W komentarzach twierdzą że jesteś z ETI? Praca robiona u prof. Kowalczuka? On od wielu lat opiekuje się pracami z zastosowaniami takich "rękawic". Z mojego rocznika goście też robili opartą na tej technologii pracę
  • Odpowiedz