Wpis z mikrobloga

Ktoś tutaj pracuje w Google?

Mam makietę zrobioną w GIMPie playera na YouTube:
- Zmiana jakości i szybkości bezpośrednio w menu Ustawień.
- Podgląd jakości na wierzchu playera - ilość ząbków oznacza jakość. W tym wypadku jakość 720p.

Co wy na to? Skomentujcie.

Mógłbym zrobić UserScript, chyba nie byłoby problemu ale na ten moment nie mam czasu.

Jakby to przepchnąć w Google YouTube? Żeby było dla każdego.

#youtube #google #wideo #interface #webdev #css #html #frontend #userscripts #greasemonkey
look997 - Ktoś tutaj pracuje w Google?

Mam makietę zrobioną w GIMPie playera na Yo...

źródło: comment_VzfJQ26f6eaY5Qvw8EKNzMDdEqxaEFt8.jpg

Pobierz
  • 16
@hesus: A co, miejsce się skończy? Player ma standardowo szerokość 640px.
Samo menu zajmuje Ustawienia na tym obrazku ma szerokość 287px.

Jest jeszcze mnóstwo miejsca na dodatkowe jakości!

A sama zębatka również może składać się z większej ilości ząbków.
@hesus: A, zapomniałem, co do 60fps miałem też pomysł... Dodatkowa linijka. To by było nawet lepsze, bo teraz jak jest 720p 60fps to już nie da się wybrać 720p 30fps!
@hesus: Ja tutaj przedstawiłem założenia: zębatka informuje o jakości ilością ząbków. W menu Ustawień jest poziome menu wyboru jakości i szybkości, dzięki czemu wygodniej zmienić jakość i szybkość.
Szczegóły typu wymiary mogą być ustalone w praktyce, w trakcie wdrażania rozwiązania.

W sumie każda zmiana jest odbierana negatywnie, więc to też by się przyjęło. Nie ma co się przejmować narzekaniem waszym. ;)
@Veuch: Jak to nie przyjmuję krytyki? Dopowiedziałem że dla wersji 60fps będzie dodatkowa linijka, że same kolory, kształty i rozmiary to można ustalić przy samym wdrażaniu.
Jak najbardziej przyjmuję krytykę konstruktywną i się poprawiam od razu.

Jak ktoś napisał o telefonach to napisałem że tam jest zupełnie inny interface YT. To co miałem napisać jeśli moja propozycja dotyczy odtwarzacza wersji na PC?

@bonus: Co słabe?
Przypominam, cele są dwa: żeby
@look997: Ale w czym to niby lepsze. Nad tym playerem siedział pewnie cały zespół ogarniętych ludzi, którzy przeprowadzali testy różnych rozwiązań. Zwykły, rozwijany select jest po prostu najbardziej intuicyjny, i w tym przypadku nie widzę sensu wymyślania na siłę czegoś innego, bo sprawdza się bardzo dobrze.

Twoja propozycja jest po prostu kiepska. Możesz to uznać za głupotę, ale ja nawet po twoim awatarze widzę że nie masz wyczucia estetyki, a co
@digitallord: No już drugi raz napisałem że to da się rozwiązać, przyciski mogą być większe, można nawet zrobić slider taki sam jak w Material Design.

Tu nie chodzi o wygląd tylko dwa pomysły: widoczna na wierzchu jakość bez klikania i brak potrzeby klikania wiele razy w menu żeby zmienić jakość i szybkość.

Wygląd nie ma znaczenia, to tylko makieta mająca pokazać pomysły, bo z makietą łatwiej zrozumieć o co chodzi.

Ja