Wpis z mikrobloga

Mircy spod #instrumenty #muzyka #pianino #produkcjamuzyki #homerecording #flstudio

Posiadam interfejs MIDI E-mu 1x1 oraz keyboard Yamaha PSR-320. Po podłaczeniu do laptopa wszystko w teorii działa, ale w praktyce wygląda to tak, że kilka dźwięków jest granych prawidłowo, następnie w ogóle nie ma sygnału, klawisze "wariują", tzn wciskają się losowo, czasem się zacinają i grają przez kilkanascie sekund. Próbowałem grać w programie GarageBand oraz na kilku wtyczkach VST stand-alone - wszędzie to samo.

nagrałem próbkę z problemem problem: http://picosong.com/btfu/

Na próbce cały czas naciskałem ten dźwięk, który jest jako pierwszy - tylko jeden klawisz. W 3 sekundzie można usłyszeć, że 'podbiło' dźwięk o jakies 2 oktawy w górę, pomimo iż grałem ten sam dźwięk...potem dźwięk w ogóle przerywa, w pewnych momentach gra zupełnie inne dźwięki.

No własnie...czy to wina keyboardu, czy interfejsu? Jesli to wina keyboardu, to czy da się jakos problem naprawić?
  • 3
@mwicat: a właśnie, zakładam że we/wy dobrze podłączasz ale jeśli to ma działać jako klawiatura sterująca to nie musisz wkładac wtyczki do jej midi-in, wystarczy midi-out z tego co kojarzę. Próbowałeś takie konfiguracje?