Wpis z mikrobloga

dzień dobry mirki
przytrafił mi się problem sprzętowo-sterownikowy, internety nie dają jednoznacznej odpowiedzi
jako że są tu spece od geopolityki przez układy kataklizmiczne aż budowę silników warpowych postanowiłem napisać licząc na chwilę Waszego namysłu i pomoc
Otóż dni temu trzy podczas grania w niewymagającą szczególnie grę (Path of Exile) pierdło z głośniczków, pojawił się czarny ekran (no signal)
po restarcie wszystko działa w rozdzielczości 600x800 i w palecie 256, poziome paski artefaktów gratis dostałem
w menedżerze urządzeń stoi przy karcie (Palit GTX 570) błąd 43 a w szczegółach błędu kod bodajże (0000008b, teraz nie pamiętam bo piszę z robo, ale sprawdziłem i chodzi o błąd sterowników)
oczywiście procedurę, usuwanie sterów w trybie awaryjnym i wgrywanie najnowszych mam przećwiczone, wszystko wraca do normy aż do odpalenia gry (5-10 sekund i znowu to samo)
wgrywałem wszystkie stery dla tej karty z przeciągu ostatniego pół roku
użyłem kopii zapasowej obrazu systemu, to samo, pierwsze włączenie gry i wywala, zmieniłem kabel HDMI to samo, raz nawet się zdarzyło że pierdło przy oglądaniu czegoś na YT, lecz po restarcie wszystko było ok i nie potrzebowało reinstalki
komp był rozkręcony, wyczyszczony, karta wymontowana i przeczyszczona, wszystko styka, chłodzenie działa, wiatraczki też, sprawdzałem temperaturę, GPU ma podczas pracy bez grania około 23 stopnie
co robić?przez 4 lata nie było żadnych problemów

Płyta główna Asus SABERTOOTH P67 REV 3.0
Procesor Intel CORE I5 2500K 3.3GHz Karta graficzna Palit GeForce GTX 570 Sonic Platinum 1280MB
  • 2
karta #!$%@?ęta nie dawała by oznak życia po reinstance sterów czy postawieniu systemu nie sądzisz?
poza tym kod błędu dotyczy sterów, co skutkuje wyłączeniem karty
karty nie mam tu an miejscu jak podpiąć, wszystcy dookoła na pzrenośnych, pzreprowadziłęm się do obcego miasta na kontrakt, znajomi ze stacjonarką są 400 km dalej