Wpis z mikrobloga

#arduino Mirki, planuję kupić Arduino Uno i zastanawiam się jak to najlepiej zasilać po kablu.
Znalazłem informację, że do zasilania Arduino można wykorzystać dowolny zasilacz o napięciu od 7 V do 12 V ze złączem DC 5,5 x 2,1 mm lub przewód USB (rozumiem, że tutaj wystarczy zwykła ładowarka do telefonu na USB).
Jednak w niektórych zestawach można znaleźć dołączony moduł zasilający - coś jak np. http://botland.com.pl/moduly-zasilajace/1482-modul-zasilajacy-do-plytek-stykowych-mb102-33v-5v.html.
Pytanie, po co używać modułu zasilającego, jak można się podłączyć bezpośrednio do Arduino?
Chyba, że jedyną przewagą modułu zasilającego jest możliwość wyboru napięcia między 3,3 a 5 V, co w moim przypadku nie ma znaczenia.
  • 9
Pytanie, po co używać modułu zasilającego, jak można się podłączyć bezpośrednio do Arduino?


@szynka_reksia: Bo nie każdy projekt jaki robisz na płytce stykowej robisz przy wykorzystaniu arduino? ;) Można robić projekty np. na "gołej" atmega
@szynka_reksia: moduł do płytek stykowych służy za stabilizator do płytek stykowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
to po prostu gotowy stabilizator implsowy, a nie jakiś LM78xx
aruino na zasilacz liniowy, jak będziesz potrzebował więcej setek mA to wtedy taki stabilizator impulsowy a sens bo się nie grzeje
@syn_admina: W sumie widzę jeszcze możliwość podłączenia jakiś elementów bezpośrednio do modułu zasilającego, a nie bezpośrednio w Arduino, żeby prąd "nie przechodził" przez Arduino, a Arduino sterowało tylko samym załączaniem.
To już chyba się wyjaśniło wszystko.
@eragonn14: @syn_admina: U mnie w klonie Arduino Uno z normalnym chipem (bez chińskich sterowników) jest ten sam stabilizator, co w płytce MB102 - AMS1117. Oba dają te same natężenie - do 1A albo do 0,8A. Nie pamiętam. Oczywiście, żeby przez ten stabilizator w arduino płynął prąd, to zasilanie musisz podłączyć do VIN lub do DC Jacka.