Wpis z mikrobloga

Mireczki, przeglądam od kilkunastu minut tag #xiaomi ale nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Czaję się na Xiaomi Mi4C 3GB/32GB LTE. Tutaj można go kupić za 1,4k, na allegro stoi ok 2 stówki taniej. Ciekawi mnie skąd taka różnica i z jakiego źródła najpewniej będzie kupić ten telefon. Pod uwagę biorę to ile czasu minie od złożenia zamówienia do otworzenia kartonu z telefonem, cena i gwarancja.

#telefony #xiaomi #pytanie
A.....o - Mireczki, przeglądam od kilkunastu minut tag #xiaomi ale nie znalazłem saty...

źródło: comment_3E1wgO183bL61ATCqlne8d4Iw82QQeke.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@AnsuzSowilo: goldway/topone/ibuygou - wszystkie mozesz z Chin zamowic DHLem, u mnie od momentu zapłacenia (ibuygou) po 8 dniach telefon byl u mnie (z czego sama przesylka DHLem trwala 3 dni)
  • Odpowiedz
@AnsuzSowilo: Plotki głoszą, że będzie miał snapdragona 820, czyli taki sam procek jak galaxy s7 ;) Nie wiem czy warto, mnie w xiaomi odstrasza ta ich nakładka na system.
  • Odpowiedz
@AnsuzSowilo: ibuygou - nie płaciłem cła, pomimo tego że DHL, paczka zapakowana w swiateczny papier prezentowy, wyslana jako gift. goldway/topone - nie sledze ostatnio ale jak przejrzysz te tagi to wydaje mi sie ze znajdziesz odpowiedz. Wydaje mi sie, ze topone ma magazyn w UE (albo przepakowują w UE) wiec nie ma opcji vatu.
  • Odpowiedz
@WhyCry: Tak na dobrą sprawę, to zależy mi na telefonie z w miarę dobrymi bebechami, aparatem, wykonaniem i baterią, bo mój obecny SII z każdym dniem uświadamia mnie, że jest już dinozaurem ale na co dzień telefon używam tylko do zwykłych apek (nie gram w gry), więc niekoniecznie chcę być na czasie z nowinkami. Druga sprawa, że nie chcę też wydać kroci. No chyba, że miałbym poczekać na premierę, bo dzięki
  • Odpowiedz
@paweu_ou: Z tego co przejrzałem, to mógłbym dorwać tego Mi4c za około tysiaka. Jak długo czekałeś na wysyłkę? I jak to jest z tym vatem i cłem? Nie jest to dla mnie do końca jasne.
  • Odpowiedz
@AnsuzSowilo:
Ja bym się wstrzymał 2 miesiące. Wtedy wyjdzie Galaxy S7 i Snapdragon 820 będzie już oficjalnie dostępny. Xiaomi napewno wyda też swój telefon.. Oneplus3 też powinien już być za rogiem.
PS Miałem S2 i S3, teraz 1+1.
  • Odpowiedz
@paweu_ou: Prędzej Mi5C :)

Sprzedawcy z Aliexpress często wysyłają pocztą holenderską albo niemiecką (dosłownie różnią sie tylko nalepką). Wtedy celnicy mają się nabrać, że jakoby paczka jest wewnątrzunijna.
  • Odpowiedz
@AnsuzSowilo: tylko pilnuj zeby to z allegro to nie było zamowione z Chin i i tak bedziesz musial placic vat :) jakbys nie byl pewien legitymacyjnosci aukcji to PW :) ewentualnie legitny serwis jeszcze jest: [https://www.xiaomiforsale.com/pl/telefony/245-mi-4c-32gb.html?search_query=mi4c&results=3](https://www.xiaomiforsale.com/pl/telefony/245-mi-4c-32gb.html?search_query=mi4c&results=3)
tutaj na 100% nie ma vatu, tylko nie wiadomo jak z dostepnoscia - napisz do nich
  • Odpowiedz
@AnsuzSowilo: wybrales sklep z polsji ktory dziala na podobnej zasadzie co allegro tylko ma wiekszy narzut.
Xiaomi nie ma oficjalnie w pl ani w europie. Wszystko co kupisz to impprt na wlasna reke, ewentualnie resellerzy z chin.

Nie daj sie tez ommmic allegro jakoby ktos to naprawial i zapewnial super pr0 gwarancje.
Serwis jest jeden we wroclawiu ogarniety czlowiek to robi i ma umowe serwisowa z ibuygou i xiaomiforsale.
Jesli ktos
  • Odpowiedz
@AnsuzSowilo: Kupowałem na IBG, dhl plus ubezpieczenie. Vatu nie było. Całe zamówienie trwało równo tydzień z czego 3 dni telefon leciał z Chin do mnie. O cenie nie ma co mówić bo kurs dolara już mocno wzrósł. Jak ktoś mówił, polski sklep jest dla bardziej dla firm które chcą fakturę lub nie chcą samemu bawić się w gwarancję, wysyłanie do Chin i inne pierdoły. Nie jestem pewien czy od jakiegoś czasu
  • Odpowiedz
@AnsuzSowilo: Jeżeli chcesz telefon z Azji, to wyraźnie zaznacz przy składaniu zamówienia, że na fakturze mają napisać, iż powodem wysyłki jest prezent lub próbka handlowa. Wartość faktury nie może przekroczyć 22 euro i pozamiatane, towar przechodzi jako próbka.
  • Odpowiedz