Wpis z mikrobloga

@wilczywilk: są dwie firmy godne uwagi: enermax oraz bequiet, osobiście polecam enermax uctb12/14(nawet te najtańsze bez pwma są bardzo spoko), ogólnie wszystko zależy ile będziesz miał tych wentylatorów, sam pojedynczy 9db jest niesłyszalny czy nawet te 15 db, a np 5 takich koło siebie już bez problemu usłyszysz
  • Odpowiedz
@Jurigag: chcę wymienić wentylator na karcie graficznej bo mnie już do szału ten szum doprowadza. Na początku myślałem o wymianie na taki sam jak jest, ale trochę poczytałem i okazało się, że lepiej wstawić inny, cichszy, nawet większy (po wykombinowaniu montażu do radiatora). Przy okazji zmienię też ten na radiatorze od procka (chociaż tutaj nie wiem czy jest w ogóle potrzeba, ale jak bym znalazł jakiś niedrogi to czemu nie, ten
  • Odpowiedz
@Jurigag: wolałbym sam wentylator bo mniej przy tym zabawy, no i taniej trochę, komp już nie najnowszy więc bez sensu inwestować grubszą kasę.
Jeśli chodzi o podłączenie/montaż to grunt żeby wtyczka się zgadzała, samo mocowanie wentylatora już jakoś wykombinuję.
Taki wentylatorek jak mam teraz znalazłem tylko na Ali za ~60zł więc szukam tańszej alternatywy...
http://pl.aliexpress.com/item/NEW-laptop-cpu-fan-for-LENOVO-IdeaPad-Y400-Y500-see-pictures/1463275852.html?spm=2114.020208.3.127.C6p1db&ws_ab_test=searchweb201556_1,searchweb201644_4_79_78_77_82_80_62_81,searchweb201560_2
  • Odpowiedz