Wpis z mikrobloga

@Pecherzyktarcia: Ja mogę śmiało polecić ducato 3.0 jtd. Przerobiłem dwa auta (280kkm, 290kkm) i nie miałem z nimi jakiś problemów (w 1. problem z komputerem pokładowym na gwarancji, 2. wada turbo wymiana na gwarancji, oraz pod koniec użytkowania kończył się 6 bieg - typowa wada trójek, latających po autostradach).Spalania z kurnikiem w zależności od kierowcy 10,5-13,5l/100km.
Z tego co wiem te motory mają znikać z oferty fiata (niestety euro6), ale ponoć
  • Odpowiedz
Z tego co mi mówili, tam gdzie serwisowałem(nieautoryzowany serwis) to tak. Z tym, że obecnie nowe są na euro5+, a przy euro6 ma zostać tylko w iveco
  • Odpowiedz
@Pecherzyktarcia: Tak, jak napisał @projekt Ducato/Jumper/Boxer 3.0 160 bardzo dobrze się sprawdza. Znam sztuki mające po 800kkm i dalej jeżdżą (choć już pewnie niedługo). Przy dobrym serwisowaniu auto naprawdę wiele wytrzyma. A z mojego doświadczenia wynika, że nawet przy złym serwisowaniu i łataniu "na druty" z braku pieniędzy klienta też można jeździć i jeździć. Byle olej o czasie wymieniać (choć widziałem sztuki, które kilka razy jeździły po 40kkm na oleju i
  • Odpowiedz
@Pecherzyktarcia: Jeśli chodzi o teraźniejszą ofertę to nie mam pojęcia. Ze starszych (2006-2011) to najpopularniejsze były 3.0 160 i ew. czasem 2.2 120. Potem po 2011 roku zmienili parę szczegółów (między innymi materiał kolektora o ile się nie mylę, alternator, chyba też wtryskiwacze i świece żarowe itp) i te silniki już trochę gorszą mają opinię, choć nadal są godne polecenia. Ogólnie to ciągle ta sama konstrukcja. A co do nowych 180KM
  • Odpowiedz
@xspeditor: czynność wygląda tam samo jak przy 30k( ͡° ʖ̯ ͡°) Zgadza się to jedno kółko auta, jak raz zlewałem po dwóch(zdaję się, że coś ok 32k) to już to był szlam nie olej
  • Odpowiedz
@Pecherzyktarcia: Jeśli ten tema jeszcze jest aktualny, to dzisiaj się widziałem z kumplem, który ma kilka ducato i teraz będzie zamieniał na iveco. Powiedział, że badał sprawę i wychodzi na to, że to są te same silniki z małymi różnicami (różnią się ponoć osprzętem oraz inna,wytrzymalszą skrzynią w iveco)Różnica w kasie za "analogiczne" auta to ok 10 tys
  • Odpowiedz