Wpis z mikrobloga

@Craft_Chief: Ilość płatków zależy od efektu, jaki chcesz osiągnąć - ostatnio robiłem FES [18blg] z płatkami dębu i chciałem, żeby beczkowy charakter był wyczuwalny, ale nie przytłaczający, dałem 100g na tydzień [chciałem, żeby piwo było gotowe na sylwestra]. Efekt jest zadowalający - tuż po zabutelkowaniu smakowało to jak whisky stout i uznałem, że wsypałem zdecydowanie za dużo, ale po ~2 tygodniach beczka zeszła na drugi plan i ładnie się wkomponowała w
@Craft_Chief: U mnie tak się stało - tj efekt może nie tyle osłabił się, co ułożył, wkomponował, zyskał na szlachetności wraz z lekkim 'podleżakowaniem'. Część warki odłożyłem sobie, żeby sprawdzić jak sytuacja rozwinie się w czasie.
Nie mam wielkich doświadczeń z płatkami - póki co tylko to jedno piwo, ale sądzę, że w czymś takim intensywnym jak RIS to raczej nie ma szans, żeby 50g zdominowało i zmasakrowało smak ;)
@Craft_Chief: Dużo osób stwierdziło, że powinno się płatki wysterylizować parą wodną bądź wręcz gotowaniem [następnie można do piwa poza płatkami {albo w ogóle zamiast nich} tę drewniana herbatkę] - ja uznałem, że piwo mam na tyle mocne [7%], że zaryzykuję wrzucenie 'tak o' - nie mam żadnych symptomów infekcji. Ciekawym pomysłem jest coś, na co natknąłem się na jednym z amerykańskich forów - gość po prostu namacza płatki kilka dni w
@Craft_Chief: ach, a co do kwestii 'ile czasu trzymać płatki w piwie' - dużo osób po prostu próbuje 'dębionego' piwa co jakiś czas i trzyma po prostu do momentu, w którym osiągną poziom beczkowości, o który im chodzi
@Craft_Chief: @WapniakZJury: @LowcaAndroidow: a do Old ale 18blg ile polecacie, żeby było wyczuwalne drewno, ale nie zakrywające reszty (fermentowałem na lekko estrowy profil)? 50 gram na 7 dni czy mniej? Padly tutaj już konkretne liczby ale w piwie jasnym (no, jasnobursztynowym) sądzę, że trzeba podejśc inaczej. Wiem na pewno, że lepiej mniej na dłużej, niż więcej na krócej.