Wpis z mikrobloga

Wołam amatorów #herbata, bo szukam herbat, które są pyszne bez konieczności dodawania czegokolwiek (cukier, miód, cytryna itd.). Czy na wagę, czy w torebkach - nie ma znaczenia. Najchętniej dostępne w #warszawa albo online :-) macie jakieś propozycje?
  • 23
@MyshaM: Zależy, czego szukasz. Z dostępnych w hipermarkecie masz sypanego Dilmah Premium Tea, które jest całkiem spoko ceylonem. Z internetu/herbaciarni to Sencha Sakura, Żar Pustyni. A z najlepszych czystych zielonych, to koreańską Sejak.
@MyshaM: Jak w Warszawie to polecam szembex. Na nowej hali sprzedaje taka ogarnięta babeczka, która potrafi sensownie doradzić. Kiedyś sprzedała mi jakąś chińską herbatę, która okazała się przepyszna i nie wymagała słodzenia. Sprzedaż na wagę, herbatę przechowuje w blaszanych pojemnikach i za to ogromny plus. Polecam.
@MyshaM: Wszelkie zielone i białe herbaty (sypane!!) są dobre bez cukru czy cytryny. Tak naprawdę to nie powinno się do nich dodawać niczego. Polecam sencha na początek z zielonych, łatwa w parzeniu, dostępna i dobra. Gunpowder też jest ok. Z białych to mogą być smakowe, moja ulubiona to drago pearls jaśminowa albo zwykły pai mu tan (trochę jak szpinak samuje). Ja zawsze kupowałem w jakichś randomowych sklepach stacjonarnych ale nie jestem