Wpis z mikrobloga

Małe sprawozdanie z pierwszego tygodnia pracy dla siebie :D #mattzagranico
- poniedziałek zacząłem od rozplanowania tygodniowego "sprintu", taki pseudo #agile #scrum ;) pogrupowałem to co chcę w tym tygodniu zrobić na 3 kategorie: blog javadevmatt.pl, blog smarthobbymusician.com i update do gry Note Fighter. Do każdej kategorii pojedyncze taski, które można zrobić w jednym posiedzeniu od 20 minut do max 2h.
- Sprint planning gotowy: czas na pierwszego taska. Wpis na blogu z podsumowaniem 2,5 roku jako pogramista. Dodałem wpis na wypok i ponad 10 000 odwiedzin wpisu. Yaaay.
- Dzięki wpisowi na blogu zauważyła mnie pewna pani ze startupu w Berlinie (portal łączący pracowników IT i pracodawców. Chętnie by przetłumaczyli jakieś moje posty, albo mógłbym do nich coś pisać po angielsku): jest fajny potencjał do współpracy, ale na razie nie mam do tego głowy bo muszę ogarnąć aktualną sytuację. Odpisałem, że chętnie z nimi pogadam o szczegółach za 2-3 tygodnie.
- Załatwiłem parę formalnych spraw z urzędami, przerobiłem pocztę która przyszła przez ostatnie 2 tygodnie jak zrobiłem sobie urlop w PL.
- poodpisywałem na maile bloga i wysłałem mojego wstępnego ebooka do osób, które wykazały zainteresowanie (około 200 osób),

Wtorek:
- po głównej na wypoku zainteresowanie ebookiem wzrosło: mam już ponad 350 osób, które mi wysłało maila z prośbą o pierwsze strony ebooka. Yaaay.
- Trochę popracowałem ebookie: poprawki/literówki, które mi podesłaliście (dzięki! :D) i dopisałem trochę nowej treści.
- Przygotowałem parę papierków na wizytę w urzędzie (miałem mieć rozmowę w urzędzie w sprawie mojego usamodzielnienia sie - doradctwo gdzie się mogę zwrócić, sprawy ubezpeiczenia itp.).
- Dodałem jeden nowy utwór do Note Fightera i trochę poczyściłem stare śmieci w projekcie.
- Próba zespołu death metalowego :D Yaaaay.

Środa:
- Pół dnia w urzędzie, załatwianie formalności. Bleeeh. Ale pani bardzo miła. Doradziła mi, że jak zacznę jako osoba bezrobotna, to za to, że się usamodzielniam mogę dostać środki na start, które inaczej przysługiwały by mi jako kasa z bezrobocia (w końcu opłacałem ponad 2 lata stosowne ubezpieczenie od bezrobocia) - wypełniłem wniosek i zobaczymy co da sie tu ugrać. :D
- Nie pamiętam co robiłem resztę środy... :D aaa ćwiczyłem trochę na klawiszach pewien kawałek Yann Tirsena: chcę go później nagrać na mój kanał bloga muzycznego. Tutaj mój pierwszy filmik jak gram: https://www.youtube.com/watch?v=gO7NGTfgJfM
- Nie lubię załatwiać spraw w urzędach. Strasznie wysysa to ze mnie energię.
- a... wrzuciłem też na imgur zdjęcie w ramach promocji gry. Jak na prawie zerowy nakład pracy 1600 wyświetleń to dobry wynik. :)

Czwartek
- Nowy wpis na bloga dla muzyków hobbistów.
- Ogarnięcie masy maili, które dostałem w sprawie bloga po głównej na wypoku.

Resztę tygodnia pracowałem na nowym ficzerem do Note Fighter-a.

Sobota: druga próba zespołu muzycznego w tygodniu, urodziny gitarzysty, trochę za duzo whiskey. :D

aaa i dzisiaj nagrałem podcast dla Kontestacja.com w temacie ostatniego wpisu na blogu. Podcast wrzuca się też na YT. Niedługo powinien się pojawić osobom, które mają mnie w subskrybcjach.

Następny tydzień implentuję jeszcze jeden ficzer do Note Fightera, ogarnę update wersji libgdx (czas na update, trochę muszę potestować, czy nic mi przez to się nie popsuło), no i update backendu iOSowego dla lilbgx - też tam było ciut zmian i muszę to solidnie przetestować.
Do tygodnia na androida powinna pojawić się nowa wersja #notefighter. iOS po review (czyli z 7-10 dni później niż android).
Szykuję też fajną kampanię reklamową dla Note Fightera - fajny nowy ficzer zrobiłem :D w końcu coś serio przeydatnego, a nie tylko granie tych samych piosenek.

Sprint na następny tydzień też już mam rozplanowany. Takie tygodniowego iteracje wydają się optymalne.
Jak skończę aktualny update Note Fightera biorę się za dokończenie grywalnego prototypu mojej drugiej gry muzycznej do ćwiczeniach słuchu.

Postaram się co jakiś czas dawać jakiś update. Oczywiście nie tak obszernie jak dzisiaj. Ot się rozpisałem za pierwszym razem. ;) Kolejne bardziej skrócę.
#mattzagranico #praca #biznes #zagranico

Jeśli wszystko przeczytałeś, to jako nagrodę masz śmiesznego kota: http://omgalaxy.com/wp-content/uploads/business-cat-best-funny-cat-pictures.jpg
Pobierz
źródło: comment_Iuog8d1EqzQftnzYUleeZKh0X62bDivM.jpg