Wpis z mikrobloga

Sasiad zalal mi mieszkanie, a dokladniej sufit w kuchni i czesc sciany. Mam ubezpieczone mieszkanie ale nie wiem czy sasiad ma bo nie moge sie z nim skontaktowac. Jak najlepiej przygotowac sie do zgloszenia szkody? Porobic zdjecia? Zglaszac prze infolinie, osobiscie w oddziale czy moze przez internet? Jakich dokumentow potrzeba?

Poerwszy raz mam takie zdarzenie i nie do konca wiem jak sie za to dobrze zabrac? Ktos przechodzil prze prpcedure w PZU?

#pzu #kiciochpyta #pytanie zawolam tez #prawo bo wy bedziecie najbardziej zorientowani.
  • 20
@Old_Postman: Bądź miły. Kolega pracuje jako likwidator i pierwsze na co zwraca uwagę to szacunek do swojej osoby. Jak ktoś go traktuje z góry, poniżająco oraz bez szacunku to on taką samą taktykę stosuje.
@Old_Postman: Zgłoś ze swojej polisy a niech PZU zadba o regres do sąsiada (nawet jeśli nie ma OC, zwróci z własnej kieszeni).
Zrób zdjęcia i nie dopuść do powiększenia szkody (np. rozmoknięcia mebli etc.) bo za to ubezpieczyciel może nie chcieć zwrócić pieniędzy.
Jeśli znasz szacunkowe koszty naprawy to podaj je podczas zgłoszenia szkody, czasem w ramach szybkiej likwidacji taką szkodę można zamknąć w kilkanaście godzin. Możesz też dopytać o to,