Wpis z mikrobloga

Korzystał ktoś z was z likwidacji szkody z OC sprawcy na zasadzie BLC (bezpośredniej likwidacji szkody, przez własnego ubezpieczyciela)?

Mam niewielką szkodę do zlikwidowania z OC, gdzie sprawca jest w link4, a ja w warcie, i nie bardzo wiem komu bardziej zaufać... Nie tyle finansowo, co chodzi o nie kopanie się z koniem "a ta ryska to się zalicza, a to wgniecenie to już nie, a w ogóle to wymienimy panu oponę na używaną", oraz nie chciałbym wtopić w oddawanie auta do "zakładu wybranego przez ubezpieczyciela" - który się okaże np. Cytryn i Gumiak serwice ;)


#motoryzacja #samochody #ubezpieczenia #cytrynigumiak #link4 #warta
  • 16
to oddaj do ASO i miej z głowy :)


@fromasz56: Nie ma ASO. Marka niszowa. Pseudo-niby-ASO (zakłady specjalizujące się) istnieją i są na dwóch odległych końcach kraju, przejazd albo transport auta totalnie bez sensu..
@hrumque: dokładnie, najlepiej oddać do ASO, niech oni potem walczą o kasę. Mi ubezpieczyciel wycenił szkodę na 4200 a ASO naprawę na... 12500. Oddałem do ASO na bezgotówkową. Ale do ASO, które ja wybrałem, te "polecane" przez nich to rzeźnie często.
a to co? TATA? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Maciek5000: @Waspin: Subaru. Stan prawny (oficjalności bycia ASO) "polskiego importera" i serwisów przez niego wskazywanych jest mocno dyskusyjny, a z serwisów które dobrze ogarniają - są dwa (Dzierżoniów oraz Nowy Sącz) ale nie są oficjalne i się gryzą z "przewodnią linią marki" ;)
@Zoppot: właśnie doczytałem, że to BLS to jest jakaś jedna wielka ściema, bo ma tyle warunków, że wielka szansa że nie zadziała w danym przypadku. Np to że nie wszystkie firmy należą, i co z tego że warta należy - jak link4 nie i wal się... ;/
w ogóle to te LINK4 to niezła #!$%@? jak widzę:

W razie stłuczki zgłoś szkodę niezwłocznie najlepiej z miejsca zdarzenia lub w ciągu kolejnych 24 godzin.

Jeśli jesteś uczestnikiem stłuczki samochodej i nie możesz zadzwonić z miejsca zdarzenia, zgłoś zdarzenie w ciągu kolejnych 24 godzin

W dupie chyba się poprzewracało! gdzie w ustawie regulującej OC jest powiedziane coś o niezwłoczności czy o 24 godzinach?
@hrumque:
zgłoś szkodę normalnie do Link4 przy zgłaszaniu zapytają się o szacunkową wartość szkody więc dobrze będzie jak wcześniej zorientujesz się ile będzie kosztować mniej więcej naprawa. Przyjedzie rzeczoznawca lub jeśli nieduża szkoda to poproszą Ciebie o zdjęcia na e-mail i dostaniesz wycenę jeśli kwota będzie za niska to im odpowiedz że chcesz rozliczyć szkodę bezgotówkowo i wstawiasz do warsztatu, który oczywiście sam wybierasz. Możesz także żądac auta zastępczego na czas