Wpis z mikrobloga

@awcalezenie: jeśli dojdzie do wojny obrona terytorialna będzie pełnić nie tylko funkcje frontowe. W II WŚ jakieś 20 proc. ogólnego stanu etatowego walczyło na froncie, teraz ta proporcja będzie jeszcze bardziej drastyczna.

Ponadto, obrona terytorialna nie będzie walczyć tylko z alfistami i wympiełem, ale także z poborowymi, którzy też nie są bogami wojny, więc ten obrazek jest przejaskrawiony.
rebelianci w Syrii


@troodon: no ja Cię proszę - wpisz w Google'u "fsa team kill" albo "fsa friendly fire". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poza tym, z tego co oficjalnie wiadomo, to w FSA faktycznie brak silnego centralnego dowodzenia. Zajęty przez nich teren imponujący nie jest.
Z góry dodam: nie wiem, jak jest z pozostałym pierdyliardem ugrupowań. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie zmienia to faktu, że jednak taka naprędce zebrana grupka wieśniaków zniszczyła jedno państwo i poważnie zagroziła drugiemu.


@troodon: nie jestem przekonany co do przypadkowości ISIS. Nie zaczynali od zera, chociaż tempo/jakość ich szkolenia imponuje, jak na piaskowe ludy. Przede wszystkim pamiętałbym o sierotach irackiej opozycji wobec USA. Gdy te się wycofało... bum, ISIS. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Afganistan to faktycznie śmieszna historia, chociaż USA też trochę
@awcalezenie:
Zawsze się zastanawiałem skąd taka powszechna wiara w skuteczność podczerwieni. Toż promieniowanie cieplne, którego nośnikiem jest podczerwień jest naprawdę mało przenikliwe i wystarczy mała przeszkoda, żeby je zaabsorbować. Spójrz na ten zwykły obrazek, jak zwykłe marynarki tłumią emisje podczerwoną (są ciemniejsze od koszul bliższych ciału) klik tak naprawdę zarośla dość skutecznie tłumią obraz z podczerwieni.
Nawet na twoim obrazku widać z tyłu płomienie (bardzo gorące), których obraz w podczerwieni przesłaniają
k.....n - @awcalezenie:
Zawsze się zastanawiałem skąd taka powszechna wiara w skutec...

źródło: comment_PAnY5mDKguvcIdghS12EbXFriTu0l5VW.jpg

Pobierz