Wpis z mikrobloga

Mireczki mam problem, muszę stworzyć funkcję i wyzwalacz w psql, która gdy zmienię cenę płyty to naliczy dodatkową dopłatę tej płyty przez użytkownika. Mam tabelę płyta, wiem, że to z niej muszę skorzystać. Ktoś ma jakiś pomysł, żeby w triggerze odwoływać się do konkretnej kolumny czy w funkcji dopiero do konkretnej kolumny?

Na razie mam tyle xD, bieda

CREATE TRIGGER zmiana_ceny INSERT ON plyta FOR EACH ROW EXECUTE PROCEDURE zmianacen();

create function zmianacen () returns trigger
language plpgsql
as
'
declare
doplata int;

begin.
select

...

#programowanie #psql #sql
Pobierz Addis - Mireczki mam problem, muszę stworzyć funkcję i wyzwalacz w psql, która gdy zm...
źródło: comment_uhn91qTMdqa4tBXHG2fPQ4gSg4EB5xRp.jpg
  • 18
@Szab: Jeśli zmienię cenę płyty to doliczy opłatę wszystkim użytkownikom którzy ją wypożyczyli w zależności od czasu przetrzymywania, czyli ktoś przetrzymuje 20 dni to dostaję dopłatę np +10% od płyty oraz gdy ktoś ją dziś wypożyczył to dostaję dopłatę np 5% od nowej ceny płyty
@Addis: Czegoś tu nie rozumiem. Cena to koszt wypożyczenia - w takim razie gdzie ma być doliczana ta dodatkowa opłata? Do tej ceny? W sensie ktoś zmienia cenę i jeszcze do niej się dolicza jakiś koszt? Jeśli nie to gdzie :D