Wpis z mikrobloga

@akordeon: @Tarec: Wiecie w ogóle skąd wzięła się historia diamentu jako kamienia w pierścionku zaręczynowym?

Dzieci, dzieci... to wytwór marketingu i produkt najbardziej dochodowej kampanii reklamowej w historii.
Wasze "powinno sie" i "tak sie robi" i "tylko diament" wyprodukowała marka De Beers wymyśliła bowiem hasło: „A Diamond Is Forever” i pierścionki z diamentem wróciły przez nią do łask dopiero jakoś w połowie XX wieku.
Wcześniej były zapomniane, a zaręczano się
  • Odpowiedz
@akordeon: a co sie pytasz, podoba sie to kupuj. Nie oglądaj sie na innych, tylko rób po swojemu. Ja tak robie i wiesz co? Żona zawsze zadowolona. W dzien kobiet wszystkie paradują z jednym tulipanem czy różą. A moja żona nosi zazwyczaj bukiet różnokolorowych gerber. I mówi, że lubi bardzo te spojrzenia kobiet z tulipanami. Niewiele kobiet tego dnia ma inny kwiat. A pierscionek? Dziewczyny sie spotkają i co? Ta ma
  • Odpowiedz
A co to za zasada, że nie kupuję się kolorowych kamieni? Kto to wymyślił? Ważne jest to co jubiler powie czy to co się podoba Wybrance?

@Serendipity89: Ja tych konwenansów nie wymyślam i absolutnie nie bronię ich nikomu łamać, ale skoro ktoś pyta obcych ludzi w internecie o to jaki pierścionek kupić, tzn. że chyba jednak nie wie co podoba się jego wybrance i doradzanie niestandardowych wzorów jest nierozsądne. Z resztą
  • Odpowiedz
@pedros92: to czy ładniejszy czy nie, to kwestia gustu. Kiczowaty nie jest na pewno. Po prostu jest w stylu wiktoriańskim, a nie nowoczesnym. Ale ten, który podrzuciłam jest tak oklepany, że wstyd by mi było dać coś takiego swojemu różowemu
  • Odpowiedz
to wytwór marketingu i produkt najbardziej dochodowej kampanii reklamowej w historii.

@nint: Czyli niech chłopak kupi dziewczynie coś, co ma sporą szansę się jej nie spodobać, po czym niech triumfalnie zaznaczy, że przynajmniej nie dał się marketingowi? Białe suknie na ślubach po kilka tys. zł też można zastąpić czymś skromniejszym w ramach odrzucania standardów społecznych - pytanie tylko czy jego wybranka właśnie tego chce. Nie znasz chłopaka, nie znasz dziewczyny, więc
  • Odpowiedz
@Tarec: rzucam ciekawostkę a nie oskarżenia, tutaj było wiele zarzutów o TRADYCJE pierścionków z diamentem. Nie róbmy #!$%@? z logiki, tradycją jest sam pierścionek, a nie pierścionek z diamentem. Tak samo jak sama suknia jest tradycją a nie jej koszt.
  • Odpowiedz
  • 3
@akordeon: ja swojej kupiłem z Tanzanitem z białym złotem w prostokątnym szlifie otoczonym brylantami, kobity były zachwycone, mam na sprzedaż akurat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz