Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałbym Wam przypomnieć o wyszukiwarce https://duckduckgo.com/ Od kiedy ją ostatnio sprawdzaliście - a pewnie było to tak jak w moim przypadku gdy pojawiła się afera z szpiegowaniem przez NSA - wiele się zmieniło. Ustawiłem ją sobie jakiś miesiąc temu jako domyślną w przeglądarce i nie żałuję.

Trafność wyników jest zadowalająca. Do tego szybkie odpowiedzi działają lepiej IMO niż google: nie tylko mam standardowe informacje jakie znacie z #google (pogoda, waluty itp) ale jak się czegoś szuka z #programowanie czy #linux to odpowiedź z #stackoverflow jest od razu na miejscu. Świetne.

Ja jestem bardzo zadowolony. Oczywiście nie jest tak, że do Google już nie wracam w ogóle. Ale konieczność ręcznego wpisania "goo" w pasek adresu i klepnięcie enter i wtedy szukanie to mały problem.

#duckduckgo
Pobierz
źródło: comment_A6j9vJXiS9oO2bJFySH149azNnyn6zog.jpg
  • 21
@konradk: Ja tu mam zawsze dylemat pomiędzy wygodą, a zwykłym złodziejstwem. Jako właściciel stacka nie byłoby mi do śmiechu bo tracę sporo ruchu. Google robi to samo, scrapuje inne strony kradnąc content i przez to na wiele zapytań nie ma sensu wchodzić już dalej. Dla usera wygodne, ale czy moralne? Chyba, że mają wewnętrzne deale z takimi firmami, ale w to wątpie.
@konradk: ja nie mogłem przyzwyczaić się do braku map i muszę przyznać ze wstydem, że wróciłem do google :< Z wyników wyszukiwania byłem nawet zadowolony.
@Mikimoto: ja to taki slow poke wpatrzony w ekran laptopa na przystanku kurpinskiego wpisujace kolejne linie kodu i nagle dostajacy buziaka od dziewczyny xd
@konradk: nie musisz wchodzić na google jak potrzebujesz tam szukać, wystarczy, że na końcu w pasku wyszukiwania wpiszesz !g, i już Ci szuka w guglach :)
również posiadam i przyznam, że jest o wiele lepsza od google. do google na pewno nie wrócę nie licząc sporadycznych przypadków
no to ja mam jeszcze lepszy tip: po prostu pasek adresu potraktuj jak google. dziala tak w chrome, mozilli i chyba operze


@koch4m_cie: Pasek adresu działa jak domyślna wyszukiwarka, może to być google, allegro, duckduckgo czy filmweb. Kolega wyżej ma ustawione duck duckgo, więc twój tip nie działa. Można też utworzyć słowo kluczowe do innych wyszukiwarek, np domyślną mam google i po wpisaniu "matrix" w pasek adresu dostanę wyniki z googla