Wpis z mikrobloga

Miał ktoś z was problem z virtualboxem na archu? Zainstalowałem virtualboxa, na nim ubuntu i mam taki problem, że np. jak zaznaczam coś myszką albo piszę coś, czy też scrolluję w przeglądarce, to grafika się przycina i tak jakby cofa się to co zrobiłem i zaraz pojawia się znowu. Np. scrolluję w dół to takie lekkie pociągnięcia w górę są co jakiś czas. Jak zaznaczenie na pulpicie robię, to tak jakby się nie odświeżało i zostaje zaznaczenie dopóki gdzieś nie kliknę. Jak powiedzmy otworzę sobie jakieś ustawienia, to się buguje, w taki sposób, że jak zmienię jakąś wartość to całkowicie znika, a jak wcisnę na pasek żeby przesunąć okno to się odświeża i widać wartość. Czasami znika też cała zawartość okienka i pojawia się dopiero jak przeciągnę okno za górny panel.
Jeszcze zauważyłem, że jak biorę dodatkowe sterowniki, to wygląda to tak: http://i.imgur.com/fANRvLy.png i zaznaczenie opcji "używanie x86 bla bla" po zaakceptowaniu zmian przeskakuje na nie używane narzędzia.

Jakieś pomysły co może być nie tak i czy mogę to w jakoś sposób naprawić?

Co zrobiłem:
Próbowałem dać 1, 2 i 4 GB ramu, sprawdzałem działanie dla 1,2,3,4 rdzeni, akceleracja 3D jest włączona, vram na 128mb ustawione (próbowałem też dać niskie wartości), amd-v włączone, paravirtualizacja KVM oraz Hyper-V daje te same rezultaty.
Przewertowałem installation guide z ArchWiki i zrobiłem wszystko dwa razy. Nawet użyłem dkms do wygenerowania modułów.

Działam na archu 4.3.3.2 z i3wm. Sterowniki do karty graficznej mam zainstalowane. Guest additions jest zainstalowane na wirtualnej maszynie.

Przepraszam, że wołam cały tag linux, ale nie jestem pewny co powoduje ten błąd. Może błąd komuś występował na innej dystrybucji.

#archlinux #virtualbox #linux
  • 10
akceleracja 3D jest włączona,


@siwersss: obstawiam, że to właśnie coś z 3D nie bangla. Nie masz jakiegoś środowiska do testów, które nie używa 3D? Czy podczas grania nie masz podobnego błędu? Jaka karta i jaki sterownik?
@globalbus: nvidia gt430, sterownik nvidia 358.16-1. Jedyne w co grałem to euro truck simulator 2 i tam nie mam żadnych problemów. I nie do końca wiem czym może być to środowisko do testów.
@globalbus: ok, to chyba będzie to. Uruchomiłem maszynę z MATE, które jest w 2d i wszystko świetnie tam chodzi. To teraz mam pytanie, czy jestem skazany na MATE, czy mogę coś zrobić w celu naprawienia tej obsługi 3d?
Powody mogą być dwa
- środowisko ubuntu wymaga jakiejś funkcji 3d, której sterownik vboxa nie obsługuje
- bądź też, sterownik od 3d nie działa w ogóle, a całość renderuje procek.
Tak czy siak, dodaj może kogoś od #ubuntu, bo tutaj ekspertem nie jestem

co tam mówi glxinfo?