Wpis z mikrobloga

Hej mirki, dzisiaj w sumie na wesoło #coolstory #zmijekk #heheszki #tworczoscwlasna

Musiałem zrobić na zaliczenie z psychologii zdrowia i choroby projekt/akcję mającą na celu poprawę warunków zdrowotnych w wybranym przez nas obszarze jakiejś społeczności. Nie była to najważniejsza prezentacja, więc nie podchodziliśmy do niej jakoś poważnie

Moja grupa wybrała poradzenie sobie ze smogiem w Krakowie, więc zaprojektowaliśmy parę akcji społecznych w stylu "Odetchnij!" - czyli certyfikowanie klubów i restauracji, które wyposażone są w filtry powietrza, ew. rozpylają tlen wewnątrz, "Przystanek Świadomość" - czyli mierniki zanieczyszczenia na przystankach, "Zielona szkoła" - czyli szkolenia dla kadry nauczycielskiej, by mogli odpowiednio uświadamiać dzieciory i tak dalej, sporo mieliśmy pomysłów. Całą akcję nazwaliśmy "Szewczyk Skuba, czyli walka ze Smogiem wawelskim".

Naturalnie musieliśmy jednak na pewnym etapie zapytać, jakie teoretycznie mamy na to zasoby finansowe bo nie wiedzieliśmy ile projektów przenosić na papier. Otrzymaliśmy odpowiedź, że nieograniczone xD

Wczoraj powinienem się uczyć do sesji, więc miałem mnóstwo wolnego czasu zatem stworzyłem na dzisiejszą prezentację Projekt Chicago, czyli plan podziemnego tunelu powietrznego od Tatr do północnego Krakowa, przez który tłoczone byłoby górskie powietrze. xD

Zrobiłem grafikę ukazującą jak powietrze wędruje do północnego Krakowa, a przez to, że zabieramy w Tatrach i dajemy w Krakowie, to w Krk będzie wyższe ciśnienie niż w Tatrach, przez co powstanie sztuczny powiew w kierunku gór, ale ciepłe powietrze jest lżejsze od zimnego (a w Tatrach i pod ziemią jest zimniej niż w Krakowie), więc zanieczyszczenia będą sobie wędrowały górą. :D

Musiałem zawrzeć oczywiście aspekt społeczno psychologiczny, więc dotarłem do reportaży z więzień, które wykazują, że więźniowie CHCĄ pracować za darmo, byle mieć jakieś zajęcie, ale poza zakładami karnymi nie ma na tyle długotrwałych publicznych inwestycji, by opłacało się użyć więźniów i ich nadzorować.
Dlatego bierzemy więźniów ochotników, do tego ochotników obywateli za najniższą krajową +wyżywienie i nocleg, przez co likwidujemy rzeczywiste bezrobocie . Zarazem dzięki temu więźniowie efektywniej uczestniczą w procesie resocjalizacji, bo integrują się we wspólnej pracy z normalnymi obywatelami.

Do tego wystarczy złamać wszelkie prawa państwowe i międzynarodowe dotyczące tej sprawy, a będziemy mogli zwozić tam dzieci za złe zachowanie w szkole, przez co znacząco poprawilibyśmy poziom wykształcenia przyszłego społeczeństwa. xD


Nawet prowadząca była wyluzowana bo heheszkowała z całą resztą :)
zmijekk - Hej mirki, dzisiaj w sumie na wesoło #coolstory #zmijekk #heheszki #tworczo...

źródło: comment_y6UU0znPceUv6PVoHfJmnxUujpMMvsdw.jpg

Pobierz
  • 2