Wpis z mikrobloga

@UjekF: a po co ci taka dizajnerska kawiarka za 250 cbln skoro taka za ok 50 nada się równie dobrze? a do 100 cbln to już jestem pewien że znajdziesz coś bardzo dobrej jakości więc chyba nie ma sensu dokładać tylko dla kształtu i kolorów
@vateras131:
Chce żeby dostała coś ładnego( ͡º ͜ʖ͡º) i z filmików na yt widziałem ze tylko wlewam mleko i fajnie się robi cappucino
Ale czytam tez komentarze na ceneo i ludzie nie sa zadowoleni z niej ( ͡° ʖ̯ ͡°) o ile mozna wierzyc w te opinie tam .
@UjekF: wygląda fajnie ale z własnych doświadczeń z kawiarkami wiem, że bardzo łatwo taką zepsuć. wystarczy raz z roztargnienia ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie nalać wody lub zbyt długo przytrzymać na ogniu i sprzęt można wyrzucić bo okropnie zmienia się smak... ja przyznaje że spalilem już dwie (). poza tym tak jak wcześniej pisałem - tam nie ma prawa nic tyle kosztować -
wygląda fajnie ale z własnych doświadczeń z kawiarkami wiem, że bardzo łatwo taką zepsuć.


@vateras131: przecież zepsuć kawiarkę to prawie jak przypalić wodę... Poza tym poczytajcie sobie, albo chociaż obejrzyjcie filmik razem z @vateras131: czym różni się Mukka od innych kawiarek - eksperci nawet w link nie kliknęli xD Mukka przy okazji spienia też mleko - wychodzi już gotowe cappucino. Dlatego tyle kosztuje. Mleko spienia gorącą parą, więc smakuje zupełnie
@geuze: Dzieki za odpowiedz juz mialem Cie wołac ,bo widze ze pod tagiem jestes małym "mentorem" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zainwestuje w nią a kawę i tak bede robil ja to nic nie przypale i wszystko bedzie cacy :)
@lubieplatzki: pyta o "mocne espresso", budżet do 250zł. Więc chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie spodziewa się, że uzyska kawę jak w kawiarni? Szukasz dziury w całym. Mam mu polecić La Marzocco GS/3, albo Rocket R58, skoro pyta o kawiarkę, najlepiej jeszcze z Mazzerem Mini do kompletu xD?
@lubieplatzki: zrobisz "moka espresso". Nie zrobisz espresso jak w kawiarni, ale to też jest espresso. Wszyscy to tak nazywają, na całym świecie - bariści, pasjonaci - to ogólnie przyjęte. Mokę nazywa się "moka pot espresso maker". Chyba koniecznie chcesz udowodnić, że wiesz jak wygląda "prawdziwe" espresso. Najlepiej z góry założyć, że OP jest debilem i zrobić mu wykład, że jak chce porządne espresso to musi wydawać minimum 8k?
@lubieplatzki: oczywiście, że jest. Ale smak espresso zależy nie tylko od maszyny. Pytanie brzmi "czy kupię coś lepszego do 250zł do robienia espresso" (niezależnie jak to dokładnie rozumie). Odpowiedź brzmi: nie. Gdyby pytanie brzmiało: "ile trzeba wydać, żeby zrobić espresso i latte jak w kawiarni?", wtedy dyskusja pobiegłaby inaczej. Ale może się mylę, więc wołam OP @UjekF - czego dokładnie się spodziewasz po kawiarce, jakiej kawy oczekujesz?
@geuze
Oj ale larmo i ambaras sie zrobił. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pijemy z rozowym zwykla "fusiare" albo rozpuszczalna :-) u znajomych z ekspresów cisnieniowych ,kapsulek i nam smakuje. Domyślam sie ze nie ma gornej granicy jesli chodzi o cene ,ale nie bawmy sie w fanaberie typu przedluzacze z czarnej listy i zlote kable audiofilskie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ta kawiarka ma robić "
nie wiedzialem tylko czy moge używać tej kawiarki bez dodawania mleka właśnie bo jestem kompletnym noobem ( ͡º ͜ʖ͡º)


@UjekF: tak właśnie zrozumiałem Twoje pytanie. Jestem na 99% pewien, że można jej używać po prostu bez mleka. W instrukcji tego nie ma, ale w internetach twierdzą, że się da (tylko efekt jest trochę gorszy niż przy "zwykłej" kawiarce). Nie mogę znaleźć archiwalnego wątku na forum, gdzie
jak się wlewa na dół zimną wodę (w zwykłej kawiarce lepiej jest na odwrót - wlać wrzątek do dolnego zbiorniczka).


@geuze: woda powinna mieć temperaturę mleka