Wpis z mikrobloga

@Reeposter: super mireczku! następnym razem polecam spróbować z odrobinę dłuższym czasem naświetlania, no i w konsekwencji większą ilością zdjęć, dodatkowo warto zwrócić uwagę, żeby na pierwszym planie nie znalazły się latarnie/ inne źródła jasnego; białego lub żółtego światła- unikniesz przepaleń i flar
  • Odpowiedz
@dolandark: Miałem na początku ustawione 15 sekund, niestety okazuje się, że nie da rady zrobić haka na przesłonę i przy największym kącie było f 2.5. Generalnie powinno wyjść 2 razy więcej fot, bo ustawiłem na 5 sekund i co 5 sekund zdjęcie, niestety przetwarzanie zdjęcia trwa z 2 sekundy albo więcej no i dlatego dwa razy krótsze wyszło.
  • Odpowiedz
@szymon_jude: więcej nie wycisnę z tego aparatu, wolałbym zrobić dłuższe naświetlanie, tak z 10 sekund i ustawić aperturę na jakieś f7 żeby nie wyszło przepalone, no ale lipa, nie pozwala mi na to ten aparat - za może 30zł (na OLX widzę uszkodzony za 10 xD). Nie wiem czy nie pojadę jutro kupić za 100zł innego kompakta, żeby spróbować coś z niego lepszego wycisnąć, ale to się zobaczy.
  • Odpowiedz
z tego co widzę, to jest problem, że mimo wszystko w ciągu 10 minut ten statyw się coś poruszył od drgań samochodów


@Reeposter: a ja nie pisałem o stabilizacji, tylko o tym że na końcu gifa przez ułamek sekundy, mniej niż pół - nic nie jedzie :) jakby cały czas jechało to zapętlony gif można by odtwarzać w nieskończoność gapiąc się w niego i nie było by widać gdzie się kończy
  • Odpowiedz