Wpis z mikrobloga

Znow wolam:

@reddin @martinez98 @qlf00n @sillemo @UndaMarina @Trva @tor_Arka @Moron @szancik

Bedzie troche fotek, zaczne od regat.
Regaty Færderseilasen 2013 chyba, ponad 700 jachtow, rozne klasy. Najwieksze regaty nocne w Norwegii.
Trasa Oslo - Færderfyr - Horten.
Wystartowalismy o 15, o godzinie 19 strzelil nam kretlik od talii grota przelatujac mi przed sama twarza. Generalnie myslalem, ze juz po mnie. Troche to dziwne, bo widzisz ze leci ale nie masz czasu sie uchylic, paraliz...
No w kazdym razie po cudownym starcie i wyjsciu na 3 pozycji przy mocnym dociskaniu jachtu, nie wytrzymal najslabszy element, znaczy jeden z najslabszych. najslabszym elementem okazal sie bowiem jeden z czlonkow naszej wspanialej trzyosobowej zalogi.
Ale o tym moze dalej.
#zagle #zeglarstwo #norwegia #regaty #jachty #fotohistoria
PMVNorway - Znow wolam:

@reddin @martinez98 @qlf00n @sillemo @UndaMarina @Trva @to...

źródło: comment_lHekr0dLpiYZHB7fx1n0YQpUSp6oxvHd.jpg

Pobierz
  • 33
@martinez98: no, zwykły rejs stażowy, tym razem Teneryfa, wiele do opowiedzenia nie mam: 1,5 roku temu pierwsze mazury, tego samego roku pierwsze morze.. obecnie 2x mazury i 4x morze dopiero ale wciąga..
@reddin @martinez98 @qlf00n @sillemo @UndaMarina @Trva @tor_Arka @Moron @szancik

Zaczne wiec od poczatku:

Caly pomysl na wyruszenie z Flekkefjord do Oslo i wziecie udzialu w Færderseilasen zrodzilo sie w glowie mojego przyjaciela i wlasciciela jachtu na ktorym sie wybralismy, beneteau first 30e chyba w 2011r.
Oczywiscie wszyscy byli zachwyceni i w mig udalo sie dorwac cala obsade lodki, 6 osob.
1 do talii, jeden do steru, 2 szotowych i 2 to obslugi
PMVNorway - @reddin @martinez98 @qlf00n @sillemo @UndaMarina @Trva @torArka @Moron @s...

źródło: comment_6icy8N6iFDT1GnnjGKJaDPaaB0gjEFHu.jpg

Pobierz
Blindleia to zupelnie osobny temat, waski przesmyk jak sie okazalo zupelnie bez swiatel nawigacyjnych, nawigacja tylko na malowane znaki na skalach, pomyslcie jak fajnie sie tam plynie w nocy w czasie rzesistego deszczu, gdzie nie widac dziobu.
Mimo plotera i tak malo braklo a skonczylo by sie na kamieniach.
Anyway, doczolgalismy sie w nocy do Lillesand, bardzo fajna miejscowka. Tommy mial sie zglosic do nas o 8 rano.
Pojawil sie, oczywiscie o
PMV_Norway - Blindleia to zupelnie osobny temat, waski przesmyk jak sie okazalo zupel...