Wpis z mikrobloga

Mircy pytanko, jak się nazywała aplikacja do zmiany wyglądu iOS? Przed chwilą przeszedłem z iOS 4 na najnowszy i na widok tego hipsterskiego wyglądu myślałem że się zheftam (w szczególności kalendarz i kalkulator - serio ktoś wziął pieniądze za "zaprojektowanie" czegoś takiego? ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
#iphone #ios #apple

Poniżej stary i nowy kalkulator
mixplus - Mircy pytanko, jak się nazywała aplikacja do zmiany wyglądu iOS? Przed chwi...

źródło: comment_9at7tJlbdEnj1IuJwbovzhqB3eIESojJ.jpg

Pobierz
  • 10
ten po lewej urąga wszelkim zasadom projektowania interfejsu


@advert: Poprostu wygląda jak każdy kalkulator na rynku. Zdaję sobie sprawę, że ekran dotykowy smartfona to nie kalkulator z fizycznymi przyciskami ale nie rozumiem hejtów na odwzorowywanie wyglądu urządzeń w aplikacjach. Jak na codzień korzystam z jednego i drugiego to wygodniej mi jak obie formy mają ten sam lub zbliżony wygląd.

W najnowszym androidzie poszli w skrajność i nawet przyciski nie są oddzielone,
@advert: za X lat to samo będzie się mówić o interfejsie kafelkowym, bo jakiś bonzo z korpo wymyśli sobie nowy produkt, który będzie musiał się różnić, żeby można go było skuteczniej wprowadzić na rynek. Podstawową zasadą interfejsu jest to, aby był czytelny, intuicyjny i użyteczny. Ten po prawej jest mniej użyteczny - nie posiada funkcji pamięci. W tym po lewej w zasadzie możnaby powiększyć przyciski. Dobry interfejs nie ma terminu ważności,