Wpis z mikrobloga

@-PPP-:

Czyli już wiesz po co na końcu każdego rozdziału są ćwiczenia? :)

Ta.... napisz program o pracowniku, firmie i szefie, napisać napiszę, ale kompletnie nie daje mi to zrozumienia dlaczego to jest przydatne, i dlaczego nie warto tego robić po swojemu -> nie używam dalej, i zapominam.

I java była tak właściwie pierwszym językiem :P za wyjątkiem tego że umiałem zrobić metodę main i operować na intach w cpp, bo
kompletnie nie daje mi to zrozumienia dlaczego to jest przydatne, i dlaczego nie warto tego robić po swojemu


@GotoFinal: Czyli już wiesz po co przed każdymi ćwiczeniami na końcu rozdziału jest rozdział? :)
@-PPP-: ... :D ale tam ZAWSZE są nudne wyjaśnienia, które nie oddają całości, ja wszystko muszę zobaczyć i ogarnąć w sensowniej praktyce.

Napisz program wyświetlający w konsoli trzy linijki tekstu i oczekujący na dowolny klawisz po każdej z nich.

Napisz aplikację obliczającą iloczyn trzech podanych liczb.


I zasypiam. (losowe z pdf co wysłałeś)
ale tam ZAWSZE są nudne wyjaśnienia, które nie oddają całości


@GotoFinal: Czyli już wiesz po co dobrze się zastanowić przed wyborem książki? :D

I zasypiam. (losowe z pdf co wysłałeś)


Oj no ta losowość to trochę wredna chyba jest. To musiało być zadanie po dosłownie pierwszym rozdziale. Co innego byś proponował dla kogoś kto dopiero uczy się jak wypisywać tekst na stdout?

Właśnie zadania z tej książki były na ogół fajne.