Wpis z mikrobloga

@ZyciowaPrawda: w takim razie to oczywiście zależy. Moim zdaniem możesz skupić się na zakupie maksymalnie dobrej gitary obchodząc sprawy związane z nagłośnieniem poprzez podłączanie gitary do komputera.

Powodem tego jest to, że po prostu na lepszym sprzęcie łatwiej się uczyć i mniej zniechęca, sam z siebie też pomaga wyrobić sobie poprawne nawyki.

Zależnie od budżetu będzie to nówka ze sklepu albo używka z internetu gdzie jakościowo za używkę tej samej marki
@ZyciowaPrawda: za 2k to kupisz niezły sprzęt półprofesjonalny wraz z nagłośnieniem albo zawodową używaną gitarę czy niezłą gitarę ze sklepu nówkę albo i jakąś customową od lutnika. Cokolwiek wybierzesz będzie okej - poszukaj sobie konkretnych modeli które byś chciał kupić bo ci się podobają wyglądowo czy coś i można porównywać
@ZyciowaPrawda: a z drugiej strony możesz sobie kupić niezły mały piecyk do 30w skoro checsz grać w domu, a który zaoferuje ci już na początku szeroki wybór efektów i barw na jakich możesz ćwiczyć.

Z innej strony co do podłączania do komputera możesz sobie kupić jakiś multiefekt który by zapewnił wsparcie w połączeniu gitara komputer
@ZyciowaPrawda: na przykład używka z 1900 przeceniona na 1200 http://allegro.pl/ibanez-rg-370b-blue-gitara-elektryczna-i5954751069.html i do tego dołożony http://allegro.pl/roland-cube-15xl-15w-wzmacniacz-piecyk-gitarowy-i5946430819.html + kable kostki itp. daje ci naprawdę okej zestaw do nauki gry w domu i dalej zabawy ze sprzętem, podłączeniem tego dalej i komponowaniem. Koncert po podłączeniu do czegoś mocniejszego też zagrasz.

Oczywiście gitarę nieco z dupy wziąłem, ale popularne marki jak fender (squire), ibanez, epiphone są w większości przypadków okej także tam bym na twoim
@ZyciowaPrawda: Odezwij się na pw i napisz skąd jesteś wybierzemy jakąś używkę z twojej okolicy jeżeli bedzie ciekawa lub jakąś nówkę. Troche gitar mi się przez łapy przewineło więc jakiś punkt odniesienia mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ZyciowaPrawda: A jak przeraża Cię wydanie 2k to polecam Corta X2, zapłacisz za używanego może ze 400zł. Nie jest to jakiś oczywiście wybitny sprzęt, ale zaskakująco dobry jak na taką cenę, ja się od niego uczyłem i gra sie na nim bardzo wygodnie, brzmienie ma takie solidne 5/10 i nie dostajesz #!$%@? jak przy kopiach fenderów za 300zł