Wpis z mikrobloga

Naviforce


@WitamKonsumenta: Nie żebym coś miał do jakości prac renomowanych chińskich horologistów, ale nie lepiej jednak coś co jakoś wygląda solidniej?
Widziałem na żywo aliexpresowego chyba SKMEI-1045 dwa dni temu i nie wyglądało to dobrze z mniej niż metra. Prosty Casio z polskiej dystrybucji to niewiele więcej pieniędzy.

Chińskie mechaniki to inna sprawa, to już można trafić coś fajnego i ładnego.

Gx
@WitamKonsumenta: Forum, polskie: www.czwarty-wymiar.pl/ wie o nich wszystko. Mechanizmy Seagull maja dobra opinię, bo i zerżnięte ze szwajcarów a koperta i tarcza to już jak tam chcesz, są zerżnięte 1:1 z europejskich albo tylko oparte na motywach. Z mechanizmami jest nieźle, ale zdarzają się kiepsko zmontowane albo nie posmarowane, więc trzeba kupować w dobrym źródle.


Gx
@Gixaar: Dzięki!
Tak przy okazji,widzę,że trochę znasz temat.Czytałem gdzieś,że wiele chińskich zegarków np.Weide mają japońskie mechanizmy takie same jak w zegarkach np.Casio.Czy teoretycznie nie oznaczałoby to zbliżonej jakości?
@WitamKonsumenta: Nie wiem jaka jest prawda o tych Weide, trochę wątpię żeby sie opłacało brać werki od Casio, nie mówiąc już o tym ze zrobienie werku kwarcowego to grosze, ale już koperta ze stali 316, tarcza z dobrym nadrukiem albo jeszcze z nakładanymi indeksami ze już o giloszowaniu nie wspomnę, szkło szafirowe czy przyzwoity pasek to są koszty i czy Chiny czy Japonia czy Szwajcaria przy podobnej klasie precyzji podobne. To
@rafi002: Możliwe że zawadziłem tym dolnym guzikiem o coś, podnosząc kasetkę z kasą w pracy i się urwał :/ Ale zamawiałem z ustyle.pl i goście wyślą mi ten sam model bez konieczności zwracania starego... To mnie troszkę rozczarowało, no ale dam mu jeszcze jedną szansę :P Podoba mi się, ale boje się że to chińska rzepa, no zobaczymy... Może to tylko wada fabryczna.
@kleeb: Witam przyszedł nowy (stary zostal u mnie na części). Trochę czekałem na dostawę jakieś 4 tygodnie pewnie, ale nie przeszkadza mi to bo miałem inne na zmianę.. Jak na razie jestem zadowolony, ładnie się prezentuje. Sam zegarek dość masywny i ciężki. Dobry na dużą rękę.