Wpis z mikrobloga

Witam mirki!
Mam pytanie na temat studiów.
Jestem w 3 klasie liceum i każdy, ale to każdy, mama, nauczyciele mówią, żeby przygotowywać się do matury i iść na dobre studia informatyczne bo to gwarancja dobrej pracy. To prawda? Z tego co czytałem w internecie 90% osób uważa, że studia informatyczne są do dupy - niczego nie uczą, strata czasu.
Właśnie dlatego się zastanawiam czy:
Kuć się, iść na dobre studia, potem być robolem w korporacji (bo tam z tego co czytałem patrzą czy ktoś ma papierek czy nie)
Czy iść gdzieś na jakieś gunwostudia do Olsztyna, może znajdę kilka osób, które też interesują się programowaniem i całą energię wykorzystać na własne potrzeby to jest programowanie a potem praca Z PORTFOLIO, nie z PAPIERKIEM. Bo liczy się doświadczenie, a nie studia.
Teraz żałuję, że nie poszedłem do technikum, ehh...

A wy jak uważacie? Opłaca się iść na jakieś dobre studia? Prosiłbym o jakieś ciekawsze wypowiedzi, a nie tylko: "nie". Pozdrawiam ;)

#programowanie #studia #studbaza #informatyka #politechnikawarszawska #pw
  • 94
@franciss: Trochę programowałem, można powiedzieć, że jestem najlepszy w klasie w programowaniu, każdy na lekcjach mnie prosi o pomoc itp. w domu robię jakieś proste gierki, udało mi się zrobić Snejka, prostą grę tekstową (RPG) z systemem klas, mobkami, mapą itp, kimś ekstra nie jestem, ale też nie jestem nikim, bo u mnie w klasie nikt tego nie potrafi zrobić ;p
@NiespelnionyMeloman: Mógłbyś rozwinąć? Gdzie brak studiów Ci się nie
@RayColl_PL: jak nie interesowałeś się programowaniem, nie pasjonuje cię to, to lepiej sobie odpuść... Programowania cię na studiach nie nauczą (Olsztyn xD). Znam osoby które poszły na informatykę "bo lubię gry i umiem formata zrobić", przebrnęli przez studia i #!$%@? z tego mają. Ale znam też osoby których pasją jest programowanie, robili to hobbystycznie, część ma studia, część nie. Każdemu się powodzi. W zasadzie wygląda to tak, że same studia nic
@RayColl_PL

w korporacji (bo tam z tego co czytałem patrzą czy ktoś ma papierek czy nie)...

- nie patrzą o ile nie jesteś zielony

Jeżeli już w czymkolwiek programowałeś (a zakładam że tak) to nie masz się co specjalnie studiami przejmować - jeżeli się angażujesz i sam lubisz się uczyć nowych rzeczy w programowaniu. Iść na takie studia napewno warto wyrobić jakieś znajomości zrobić praktyki, staż, odwiedzić jakies firmy itp. Sa inne
@q-nick: Oooookej. Wiele osób mówi, że studia nic nie uczą, do wszystkiego trzeba dojść samemu.
Będzie różnica jak pójdę na jakieś dowalone studia jak Politechnika Warszawska w porównaniu do nie wiem, Lublina? Mam kumpla w Lublinie i mówi, że jest nawet spoko.
Przy przystępowaniu do pierwszej pracy patrzą na studia czy portfolio? Jak na studia to ważne czy słabe czy dobre czy po prostu że o, ma magistra, bierzemy?
@RayColl_PL: Jakbym był na Twoim miejscu i miał możliwość to szedłbym do Wawy (największy rynek w Polsce i ciągle się powiększa). Piszesz że ogarniasz najlepiej ze wszystkich - to dobrze wróży, ale na studiach zapewne poznasz wiekszych kozaków od Ciebie :) warto się wkręcić na jakieś koła naukowe - gdzie robią gry itp zobaczyć czego tam się nauczysz.

Generalnie musisz znaleźc swoją działkę w IT. Jak już mniej więcej ogarniesz szukaj
@RayColl_PL: Jak nie potrafisz pogodzić dobrych studiów z pracą/nauką we własnym zakresie, to powiedziałbym, że jesteś raczej jednostką poniżej jakiegoś przeciętnego poziomu, u mnie jakoś nikt nie ma z tym problemu, chociaż było też na pierwszym roku paru takich kozaków którzy myśleli, że są dobrzy i po pierwszym semestrze znikneli
@RayColl_PL: Też miałem podobny dylemat w 4 klasie technikum. Zdecydowałem, że w ogóle nie pójdę na studia. Jak na razie nie żałuję, i nie zapowiada się żebym żałował.
Od razu po skończeniu szkoły zacząłem pracować jako freelancer, żeby mieć co w cv wpisać. Po jakimś czasie dostałem pierwszą pracę, i nikt nawet nie przejmował się tym co mam wpisane w cv pod edukacją. Liczyło się tylko doświadczenie. I nie jest to
@niewidzialnyktos: Właśnie mam taki problem, że nie wiem jak to jest na dobrych studiach, nie mam znajomych (XD) na dobrych studiach i nie wiem czy jest bardzo ciężko, że cały czas się trzeba uczyć i nie ma czasu na własne rzeczy. Nikt mi o tym nie powiedział, a ja żyję w przekonaniu, że jest cięęęęęężko ;_;