Wpis z mikrobloga

5 715 - 1 = 5 714

Tytuł: Papillon
Autor: Henri Charriere
Gatunek: przygodowa, biograficzna
★★★★★

Książka opisuje więzienie autora w koloniach karnych w Ameryce Południowej. W 1933 roku niesłusznie skazano go za zabójstwo i umieszczono w kolonii karnej w Gujanie Francuskiej. Lektura pozwala nam poznać warunki życia zesłańców, liczne ucieczki i barwne przygody głównego bohatera.

Pomimo bardzo dobrych ocen tej książki w internecie, w mojej ocenie jest ona po prostu przygadana i mogłaby być o połowę krótsza. Masa różnych wątków, pojawiających się postaci oraz opisy nieskończonej ilości ucieczek sprawiają, że czasami trudno zorientować się w całej fabule i przeczytanie całości jest po prostu nużące. Na pewno osoby lubiące książki przygodowe będą miały inne zdanie, jednak dla osób nielubujących się w tego rodzaju literaturze książka może być rozczarowaniem. Plusem książki jest jej cena, gdyż możemy ją kupić na jakiejś wyprzedaży za kilkanaście złotych.

Jest to jeden z tych wypadków w których film okazał się lepszy od książki. Film gorąco polecam, książkę nie.

#bookmeter #ksiazki
maciup - 5 715 - 1 = 5 714

Tytuł: Papillon
Autor: Henri Charriere
Gatunek: przyg...

źródło: comment_2pO51uBgsM3BjqqAOwhQfyRf59IeeBeR.jpg

Pobierz
  • 1
@maciup: to mnie zaskoczyłeś,ja osobiście Papillonowi dałem jako nielicznemu 10/10 w mojej biblioteczce. Ale tak jak mówisz kwestia gustu,mnie niesamowicie cieszyły kolejne ucieczki i przygody bohatera :)

I ja gorąco polecam książkę :D