Wpis z mikrobloga

Ja również dostałem paczkę :) #wykopoczta

@martusiek bardzo dziękuję za kufel - mój pierwszy i idealny na nadchodzące lato, tak jak i pokal. Obydwa dotarły w całości, więc nie musisz nic robić z PP ;) Jako, że jestem czekoladoholikiem, to czekoladki już nie ma (a dopiero co otworzyłem), a zozole zostawię sobie na później. No i najciekawsze - piłeczka kauczukowa haha, jak ja takie uwielbiam :D Raz jeszcze dzięki! (masz znośne pismo, ja mam gorsze i mam nadzieję, że mój adresat się rozczyta)
kad - Ja również dostałem paczkę :) #wykopoczta

@martusiek bardzo dziękuję za kufel ...

źródło: comment_e0eoSd2g5UDxJ4Tz2PsvUatgxK88OFLF.jpg

Pobierz
  • 14
@daft_apple @kicioch proszę o to i zdjęcie mojego dywanu :D z moimi prywatnymi żółwiami :P

kiedyś do kumpla, sprzedawcy podszedł Klient i zapytał go, czy by bzyknął na takim panienkę :D po tym, jak kumpel wyraził swój entuzjazm, facet dywan kupił trzeba przyznać, że fajni te frędzelki miziają :P

@sunsu-sun te pianki przybyły do mnie od @martusiek
@kad: Super paczka. Mam jedno ale :P

To nie jest pokal. To jest "szklanka do piwa". Pokal ma stopkę i wygląda tak:

http://www.gastronomiczne.pl/img/prod/1410.jpg

Jednakże przez tę niewiedzę, co raz więcej ludzi mówi na szklankę pokal, więc jego znaczenie semantyczne się poszerza. Nie mniej jednak pokal pochodzi od niemieckiego "pokal" co znaczy "puchar" oraz włoskiego bocalle - naczynia do wina, piwa w kształcie pucharu.