Wpis z mikrobloga

Mireczki, jakie auto polecacie do 10-13 tys. PLN dla rodziny 2+1 (dziecko 6 miesięcy)?? Obecnie mam Peugeota 307 SW 2004 2.0 hdi i chce się go pozbyć jak najszybciej. Paliwo: Benzyna + gaz (jeśli sama benzyna to auto musi być tańsze o koszt instalacji) ! DIESLA ! NIE CHCE, MAM TERAZ I TYLE CO WŁOŻYŁEM W NIEGO TO DZIĘKUJE. Wymagania: minimum 2002 rok, gaz, klimatyzacja, centralny zamek, ABS. Oczywiście w portfelu mam 2tys. na rozrząd, oleje, filtry itp... Co myślicie o Citroen C5 II (roczniki 2004-2008)<- mój faworyt), Corolli E12, BMW E46, Vectrze C? #motoryzacja #auta #kupujeauto #samochody #cokupic #citroen #opel #bmw
  • 35
@koziar123: Corolla E12 jest w sumie najmniejsza chyba z nich wszystkich, ale i chyba najmniej awaryjna. Dziecko 6 msc to dobra definicja, ale nikt bez dziecka Ci dobrze nie doradzi :), bo rzeczy dla dziecka to więcj niż dla 5 osób na 2 tygodniowe wakacje :), pomyśl o isofix'ie do fotelika
@koziar123: w c5 w niektórych wersjach masz pneumatyczne zawieszenie. mega wygodne auto, jeździłem taki i polecam tylko nie wiem jak z kosztami serwisu u niego. jak zależy ci na przestrzeni to bierz vectre albo poszukaj mondeo mk3 w kombi.
@koziar123: Passat B5 FL w uturbionej benzynie? Tylko ciężko będzie znaleźć niekręcony.
Vectra C (i poprzednie) cholernie trzeszczy- klamki, podłokietniki etc, ale mają dużo silników
BMW E46- a to nie jest auto bardziej do zabawy? No a jeśli już, to wszystko niż biedackie 316i w kompakcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
O cytrynie nie mam zdania.
@tellet: właśnie zastanawiałem się także nad B5 FL z 1.8 T, silniki niezawodne, ale jednak turbo też stanowi swego rodzaju wydatek jakby padło. @leszczoza: Outlander raczej nie do dostania w tej kwocie( na szybko zerknąłem na rynek tych aut), ale dzięki za propozycję! :)
@koziar123: chcesz pojemne auto bierz vectre albo jak nie masz uprzedzeń to mondeo. jeżdżę takim tylko że w dieslu i nie jest źle. bmw nawet kombi jest o wiele mniejsze od vectry czy mondeo. może rozejrzyj się za passatem albo octavią.
@koziar123: mieliśmy c5 2.0 w benzynie od nowości w 2003 i w rodzinie bujało się do 2012, świetny samochód, polecam. Chyba, że się rozpadł do teraz, bo kilka rzeczy pod tym względem niedomagało :P
Tylko sprawdź, czy przy pociągnięciu za tylną prawą klamkę nie otwiera się cały samochód, bo tak się czasem dzieje po włamaniu.
@koziar123: C5 Mk1 spokojnie wyrwiesz w tej cenie. Możesz szukać Kombi lub Liftbacka gdyż sedanów wtedy nie było. Teraz małe wyjaśnienie co do wersji. C5 Mk1 szła od 2001 do 2007 potem był C5 Mk2. W 2004 był duży face lifting przez co sporo ludzi mylnie uznaje model z lat 2004-2007 jako Mk2. Mk2 zaczyna sie do 2008.
Jeżeli C5 to oczywiście hydro, innej opcji nie ma. Roczniki z lat 2007
@ksiak: dziękuje za sprostowanie, sugerowałem się danymi z autocentrum, że C5 z rocznika 2004-2008 to już MK2. W roczniki 2007 raczej nie celuje, bo nie ma szans, że w tej cenie dorwę coś dobrego. Skłaniałbym się bardziej ku 2004-2005. W takim razie musze podjechać i chociaż jeden egzemplarz zobaczyć. Oczywiście szukałbym wersji 2.0 benzyna + gaz. @adrian43: Co do Mondeo to jak u Ciebie wygląda problem z rdzą? Słyszałem, że
@koziar123: szukaj rocznika 2007. Tam było na pewno HA3+, wcześniej nie było, to taki rzut na taśmę zrobili. I nie napalaj się na wersje z nawigacją bo potem nic z tym zrobić nie można, w sensie wymienić radia ani nic :(
@koziar123: była rdza ale tylko na progach i rantach drzwi, zrobiłem to i jest spokój. jak chcesz diesla to musiał byś znaleźć tego przed liftem z silnikiem 2.0 TDDI bo podobno 2.0 TDCI już nie takie trwałe. sam mam TDDI i jak na razie żadnych problemów typu wtryski czy turbina nie ma, a mam już prawie 400 tyś najechane.