Wpis z mikrobloga

Dzisiaj naszła mnie refleksja. Rano zatankowałem na samoobsługowej stacji. W pracy kupiłem sobie batona do kawy w automacie. Wieczorem po pracy kupiłem parę rzeczy do domu w Liroy-u i zapłaciłem w samoobsługowej kasie. Wracając stwierdziłem że przyda się jakaś szybka kolacja, zajechałem do Maca. W drive kolejka w #!$%@?, nie chce mi się czekać. W środku jedna babka przy kasie, i też sznurek ludzi chce złożyć zamówienie. Ale zbawienie, w końcu MC wprowadził ostatnio automatyczny system zamówień! Pyk, pyk płatność zbliżeniowa i czekam z kwitkiem na odbiór. I tu pierwsza rozkmina. Patrząc na "kucharzy" (właściwie składaczy) na kuchni, ciekawe kiedy wpadną na pomysł aby ich też zastąpić maszynami? W końcu każdy z tych ludzi wykonuje taśmowo serię prostych czynności, nic z czym współczesna technologia by sobie nie poradziła. Kolejna myśl, to co motywuje ludzkość do zastępowania prostych zawodów przez maszyny. Bez wątpienia jednym z czynników jest postępujące #lewactwo i płaca minimalna. Ale po co męczyć się z roszczeniowym humanistą, jak można płacić za prąd i konserwację maszyny? Dla klienta też same benefity. Brak #!$%@?ącej babki pytającej się czy zbieram punkty, czy nie chcę hot-doga, proponującej płyn do spryskiwaczy (z drugiej strony kiedyś zaprogramują maszyny żeby robiły to samo). Już nawet prawie nie korzystam z kurierów (chyba że większe gabaryty) na rzecz paczkomatów. Jak mnie #!$%@?ą te #!$%@? zostawiające paczki po sąsiadach.
Najbardziej jednak mnie zastawia, co będzie z tymi wszystkimi niewykształconymi ludźmi w przyszłości, jak już nie będzie praktycznie dla nich pracy. Więcej socjalu? Wojna, spalenie wszystkiego i zaczęcie od nowa? Redukcja ludzkości?

#rozkminy #filozofia
  • 3
ciekawe kiedy wpadną na pomysł aby ich też zastąpić maszynami?


@ptasznik69: Wpaść to już dawno na to wpadli. A stanie się to rzeczywistością pewnie niedługo.

Brak #!$%@?ącej babki pytającej się czy zbieram punkty, czy nie chcę hot-doga, proponującej płyn do spryskiwaczy


Na to bym nie liczył. Ta babka nie pyta o to żeby cię #!$%@?ć, tylko żeby potencjalnie sprzedać coś dodatkowego. Dodatkowy zysk. Zatem maszyny będą w tym nie mniej nachalne,
Kolejna myśl, to co motywuje ludzkość do zastępowania prostych zawodów przez maszyny. Bez wątpienia jednym z czynników jest postępujące #lewactwo i płaca minimalna.

Zdaje sie, ze technologia daje coraz wieksze mozliwosci, przy okazji stajac sie tansza i bardziej dostepna. Predzej czy pozniej taki klepacz kanapek zostanie zastapiony przez maszyne. 'Lewactwa' nie ma co tu mieszac.
Bez wątpienia jednym z czynników jest postępujące #lewactwo i płaca minimalna.


@ptasznik69: Wat? Zastępowanie ludzi robotami jest nieuniknione w kapitalizmie, czy ustrojach lewackich. Nadejdzie kiedyś moment w którym maszyny prześcigną ludzi we wszystkim i wtedy socjalizm będzie nieunikniony, bo człowiek już nie będzie musiał pracować. Patrzenie na wszystko w kategoriach lewactwo/prawactwo, to jest już chyba oznaka choroby psychicznej...